Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 15 grudzień 2020

Po zlikwidowaniu w 2010 roku izby wytrzeźwień, realizację tego zadania, które co do zasady nie jest obowiązkiem samorządu, przejął prowadzony przez organizacje pozarządowe (na drodze konkursu) Punkt Pomocy Osobom Nietrzeźwym, który mieścił się przy ulicy Fordońskiej. Na początku bieżącego roku działalność punktu została jednak przerwana.

Opublikowano w Bydgoszcz

Powołana przez szwedzki rząd oraz opozycję komisja ds. zbadania strategii walki z koronawirusem orzekła we wtorek, że "Szwecja nie uchroniła osób starszych przed zakażeniem i śmiercią". Wskazała na wiele zaniedbań w opiece społecznej. Minister ds. socjalnych nie zamierza jednak odejść.

Opublikowano w Magazyn
wtorek, 15 grudzień 2020 17:53

,,Rzeź” na kolei dopiero przed nami

Od niedzieli obowiązują nowe rozkłady roczne pociągów – dzień wcześniej rzutem na taśmę przewoźnik Polregio zawarł z Województwem Kujawsko-Pomorskim roczną umowę, która zakłada jednak ograniczenie pracy przewozowej o około jedną trzecią. Pierwsze skutki tych decyzji widzimy, ale największe cięcia dopiero przed nami.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 15 grudzień 2020 17:10

Inowrocław zorganizuje Sylwestra on-line

Sytuacja epidemiczna w naszym województwie wciąż jest poważna, stąd też za dwa tygodnie Nowy Rok będziemy witać raczej w gronie najbliższych, imprezy plenerowe są bardzo mało prawdopodobne. Kujawskie Centrum Kultury organizuje koncert, który będzie dostępny przez YouTube.

Opublikowano w Inowrocław

Jutro Rada Miasta Bydgoszczy będzie uchwalać budżet na 2021 rok, pierwszy raz od kilku lat nie zgłosiło poprawki dotyczącej opracowania studium dla metropolitalnej kolei dojazdowej. Zadanie podobne z tą intencja pojawia się bowiem w zaproponowanym przez prezydenta projekcie budżetu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zakładamy, że szczepienia to operacja ratująca przed pandemią - podkreślił szef BBN Paweł Soloch. Zaznaczył przy tym, że proces szczepień musi być transparentny, a o wątpliwościach trzeba mówić, nawet jeśli nie będziemy w stanie ich do końca wyjaśnić, bo szczepionka powstała stosunkowo szybko.

Opublikowano w Magazyn

Szlachcic, który zaprzedał duszę diabłu, to jedna z barwniejszych postaci polskich legend nawiązujących do Rzeczypospolitej z XVI wieku. Legenda głosi, że w 1560 na kogucie wjechał ulicą Mostową do centrum Bydgoszczy, aby tam odmłodzić burmistrza. Legenda legendą, a są tacy, którzy uważają, że wykorzystać powinniśmy ją promocyjnie.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 15 grudzień 2020 07:08

W tym tygodniu samoloty powrócą na lotnisko

W połowie listopada linie lotnicze RyanAir z uwagi na spadek zainteresowania oraz obowiązujący w Wielkiej Brytanii lockdown, zawiesiły loty do Bydgoszczy. Podobną decyzję podjął PLL LOT dla relacji Bydgoszcz – Warszawa. W tym tygodniu irlandzkie linie rozpoczynają odmrażanie lotów nad Brdę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu