Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 19 grudzień 2020

W ostatnim czasie tematem wiodącym w województwie kujawsko-pomorskim były cięcia na kolei, przy tej okazji pojawiło się kilka głosów sugerujących zaprzestanie finansowania ,,nierentownego lotniska”, taką sugestię wyraził m.in. prezes przewoźnika kolejowego Polregio. O ile kwota straty Portu Lotniczego Bydgoszcz zbytnio sytuacji przewozowej nie poprawiłaby, to w tym wszystkim zauważyć można inny problem – trudną sytuację budżetu województwa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Część użytkowników Facebooka może zauważyć, że ograniczona została funkcjonalność Messangera i Instragrama, pozostali muszą się liczyć z tym do poniedziałku. Ograniczenia dotyczą użytkowników z terenu Unii Europejskiej i związane są ze wdrażaniem dyrektywy ePrivacy.

Opublikowano w Magazyn

W tym tygodniu minister zdrowia zapowiedział po świętach nowe obostrzenia, w tym dość kontrowersyjny zakaz poruszania się w Sylwestra po godzinie 19. Wielu Polaków natomiast liczyło, że po 27 grudnia obostrzenia będą widocznie luzowane. Z punktu widzenia naszego województwa i tak nie moglibyśmy się spodziewać dużej liberalizacji obostrzeń, bowiem wszystko wskazuje, że sytuacja epidemiczna w tygodniu świątecznym się pogorszy.

Opublikowano w Magazyn

Ostatni tydzień to przerzucanie się oświadczeniami marszałka województwa i spółki Polregio, spór toczy się o pieniądze, a strony najdelikatniej mówiąc zarzucają sobie głoszenie niepełnej prawdy w kwotach pieniężnych. Tymczasem mieszkańcy muszą się przygotować na radykalne cięcia połączeń za niecałe dwa tygodnie. Jak się temu wszystkiemu bliżej przyjrzeć, to ewidentna jest wina urzędników i polityków, którzy do takiego chaosu doprowadzili.

Opublikowano w Regionalne

Jeszcze tylko podpis prezydenta Andrzeja Dudy pozostał do dużych zmian w Funduszu Dróg Samorządowych, który będzie nazywał się teraz Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg. Podpis głosy państwa wydaje się formalnością, bowiem prezydent Duda zapowiadał to w kampanii. Fundusz dla dróg samorządowych funkcjonował od wielu lat i sięgał poprzedniej ekipy rządzącej – do tej pory nie było możliwe jednak wspieranie inwestycji w miastach będących siedzibami wojewodów lub sejmików.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Mieszkańcy Torunia i Włocławka chą zmian. Będą konieczne przedterminowe wybory

    Największymi miastami naszego województwa, gdzie 21 kwietnia musiała się odbyć druga tura wyborów były Toruń i Włocławek. W pierwszym z tych miast po 22 latach prezydentem przestanie być Michał Zaleski. Nowym włodarzem Torunia zostanie związany z Platformą Obywatelską Paweł Gulewski.

  • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

    Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

Wiadomości z regionu