Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: środa, 02 grudzień 2020

Rok 2020 jest trudny w szczególności dla całej działalności kulturalnej, z uwagi na obostrzenia sanitarne przez dużą część roku instytucje kultury są zamknięte, co przekłada się na ich kondycję finansową. W poniedziałek Sejmik Województwa zaapelował do rządu o większe wsparcie dla tych instytucji, z uwagi na trudną sytuację finansową. Okazuje się jednak, że chyba aż tak źle nie jest, skoro tak trudnego roku są wypłacane nagrody roczne.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 03 grudzień 2020 00:07

Rozważa się zastąpienie pociągów autobusami

Formacje polityczne krytykują decyzję marszałka województwa o obcięciu kursów kolejowych, ale większym problemem wydaje się to, że czas ucieka, a wciąż nie udało się zawrzeć porozumienia pomiędzy województwem i przewoźnikiem PolRegio. Czasu jest na to jednak coraz mniej, bowiem dotychczasowa umowa skończy się w sobotę 12 grudnia.

Opublikowano w Regionalne

Paweł Kukiz na Facebook-u prosi o modlitwę za byłego parlamentarzystę, który z ramienia Kukiz15 sprawował mandat posła Janusza Sanockiego. Były polityk w stanie śpiączki farmakologicznej, podłączony walczy o życie w opolskim szpitalu. Został on zakażony COVID-19.

Opublikowano w Magazyn

Mamy nadzieję, że będziemy przekraczali próg 50-60 proc. zaszczepionej populacji, ale cele, które stawiamy, są bardziej ambitne. Premier Mateusz Morawiecki stawia nam cel, żebyśmy zaszczepili powyżej 70-80 proc. populacji i do tego będziemy dążyli - powiedział w środę szef MZ Adam Niedzielski.

Opublikowano w Regionalne

To już kolejny etap modernizacji oświetlenia inowrocławskich ulic – rozpoczął się on od ulicy Szymborskiej i zakłada instalację ponad 200 energooszczędnych opraw. Zadanie inwestycyjne w 85% finansuje Unia Europejska.

Opublikowano w Inowrocław

W poniedziałek 30 listopada Sejmik Województwa przyjął stanowisko, w którym chce zwrócić uwagę na problemy w psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej. Podobne stanowisko już w lutym podjęła Rada Miasta Bydgoszczy. Sposób procedowania nad tymi stanowiskami był różny – na forum bydgoskiego samorządu doszło więc do awantury politycznej, na wojewódzkim zaś pozytywnie o inicjatywie wypowiadali się nawet radni PiS. Przygotowaliśmy zestawienie pokazujące nastawienie radnych opozycji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na przełomie października i listopada przez Polskę przeszły wielotysięczne protesty po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. Część uczelni, pomimo decydującej fazy pandemii COVID-19, wręcz pomagała swoim studentom w protestowaniu, czy to odwołując zajęcia zdalne na czas protestów, czy np. jak toruński UMK oferując studentom pomoc prawną, w przypadku jakiś problemów. Interwencję w tej sprawie podjął poseł Bartosz Kownacki.

Opublikowano w Regionalne

Krytycznie do nowego rozkładu jazdy odnosi się partia Konfederacja, która do marszałka województwa skierowała w tej sprawie wystąpienie - Obecna umowa z przewoźnikami trwa do 12 grudnia br. i póki co nie wiadomo aby nowa umowa powstała w najbliższym czasie. To może poskutkować całkowitym paraliżem komunikacji kolejowej – ocenia formacja.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłym tygodniu Rada Miasta przyjęła strategię rozwoju elektromobilności w Bydgoszczy, przygotowaną przez zespół naukowców. Jednym z celów analizy jest wdrożenie w Bydgoszczy wymogów ustawowych, a te zakładają, że od 2021 roku 5% floty autobusowej powinny stanowić pojazdy zeroemisyjne - np. o napędzie elektrycznym. Obecnie w bydgoskiej flocie ponad 200 pojazdów (MZK i Irex Trans) nie ma żadnego pojazdu uznawanego za zeroemisyjny.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu