Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 21 grudzień 2020
wtorek, 22 grudzień 2020 00:18

ProNatura pokonuje Remondis w Śródmieściu

W ubiegłym tygodniu rozstrzygnięto przetarg na odbiór odpadów w największym bydgoskim sektorze IV. Przetarg wygrywa miejska spółka ProNatura, będąca także właścicielem spalarni odpadów, która od kilku tygodni obsługuje ten sektor w ramach zamówienia z wolnej ręki. Od kwietnia do jesieni ten sektor obsługiwała firma Komunalnik.

Opublikowano w Bydgoszcz

Papież Franciszek powiedział w poniedziałek, że kryzys z powodu pandemii Covid-19 "na oślep zadał cios całemu światu". Podczas przedświątecznego spotkania z Kolegium Kardynalskim i Kurią Rzymską dodał, że obecna sytuacja ukazuje potrzebę wspólnoty i braterstwa.

Opublikowano w Magazyn

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wyraziła nadzieję, że szczepienia przeciwko COVID-19 w naszym województwie rozpoczną się w całej Unii Europejskiej już w niedzielę 27 grudnia. W poniedziałek w trakcie zdalnej sesji Sejmiku Województwa wojewoda Mikołaj Bogdanowicz zapowiedział, że szczepienia w województwie kujawsko-pomorskim mają ruszyć tego dnia.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 21 grudzień 2020 19:49

,,Ten dokument rodził się w konflikcie”

Nie często się zdarza, aby Sejmik Województwa obradował do godzin wieczornych – w grudniu przyszło przyjąć jednak w trybie zdalnym dwa bardzo ważne dokumenty – budżet województwa na 2021 rok oraz uchwalić Strategię Rozwoju Województwa do 2030 roku. Dokument, który będzie wyznaczał kierunki rozwoju przez najbliższą dekadę.

Opublikowano w Regionalne

Być może zgodnie z zaleceniami Komisji Europejskiej szczepienia w Polsce przeciwko COVID-19 rozpoczną się już za tydzień, masowo spodziewać możemy się ich najszybciej w połowie stycznia. Szczepienia będą nieobowiązkowe, ale część osób publicznych postanowiło zachęcać Polaków, aby z tej możliwości skorzystali. Apel w tej sprawie wyraziła starosta powiatu inowrocławskiego Wiesława Pawlowska.

Opublikowano w Inowrocław

Sejmik Województwa uchwalił w poniedziałek głosami radnych Koalicji Obywatelskiej i PSL, przy sprzeciwie PiS-u i radnego koalicyjnego Romana Jasiakiewicza budżet na 2021 rok, który zakłada 72,3 mln zł deficytu. Głównie radni dyskutowali o sytuacji na kolei, w związku z dużymi cięciami połączeń, głosów niezadowolenia nie kryli także radni koalicji, wskazując na niezadowolenie mieszkańców.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 21 grudzień 2020 11:37

W kujawsko-pomorskim wciąż wysoka liczba zachorowań

W ostatnich 7 dniach średnia liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców w Polsce wyniosła 25, w województwie kujawsko-pomorskim 45. W stosunku do poprzedniego tygodnia w naszym województwie zachowujemy status quo, bowiem również w ubiegłym tygodniu ten wskaźnik oscylował wokół 45.

Opublikowano w Regionalne

W ubiegłym tygodniu po miesięcznej przerwie linie lotnicze RyanAir przywróciły loty z Bydgoszczy do Dublina, na lotniska Luton i Stansted stolicy Wielkiej Brytanii Londynu oraz Birmingham. O północy (z poniedziałku na wtorek) loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostaną zawieszone. W praktyce w Bydgoszczy nie będą lądowały samoloty rejsowe.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 21 grudzień 2020 10:40

Bydgoscy młodzi muzycy z dużym sukcesem w Moskwie

W trakcie pandemii konkursy muzyczne odbywają się on-line, szczęśliwy dla uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy okazał się International Moscow Music Online-Competition, gdzie szkoła osiągnęła historyczny sukces.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wyprzedzamy pewne ruchy i wprowadzamy narodową kwarantannę, aby uniknąć złej sytuacji, jaką widzimy w Europie Zachodniej - powiedział w czwartek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, pytany o decyzję ministra zdrowia o wprowadzeniu kwarantanny narodowej.

Opublikowano w Magazyn

Warte obejrzenia

« Listopad 2015 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Wiadomości z regionu