Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 24 grudzień 2020

Przed nami kilka luźniejszych dni, może być to doskonała okazja, aby nadrobić zaległości w lekturach, które pojawiły się w ostatnim roku, a nie mieliśmy na nie czasu. Przygotowaliśmy zestawienie kilku ciekawych publikacji z Portalu Kujawskiego.

Opublikowano w Magazyn

Te święta są inne niż w latach ubiegłych, na każdym kroku widoczne rygory sanitarne, codzienne informacje o zgonach, wszyscy mamy nadzieję, że rok 2021 będzie lepszy. Z COVID-19 już trochę nauczyliśmy się żyć. Szczególnym okresem była jednak pierwsza fala z okresu marzec – czerwiec, gdy nowa rzeczywistość spadła na nas jak grom z nieba.

Opublikowano w Bydgoszcz

Boże Narodzenie nie zniknie, jeśli raz spędzimy święta inaczej – podkreślił w rozmowie z PAP dr hab. Piotr Rzymski z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Jak mówił, "to od nas, od naszego zachowania w tym czasie zależy, czy po świętach nastąpi kolejny wzrost zakażeń”.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 24 grudzień 2020 11:36

Obejrzyjcie Bydgoskie Like Christmas na święta

Dzisiaj Wigilia Bożego Narodzenia, wejdźmy w ten klimat fenomenalnym wykonaniem piosenki ,,It's Beginning To Look Like Christmas” z lat 50, przez uczniów Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych w Bydgoszcz. Także w pandemii te święta mogą być wyjątkowe.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pandemia i lęk przed koronawirusem spowodowały znaczny wzrost popularności zakupów internetowych, co ujawnia się także w okresie przedświątecznym. Podczas świątecznych zakupów online Polacy najchętniej kupują książki, płyty oraz filmy. Co ciekawe, także seniorzy zamierzają kupować prezenty przez internet. Badanie OpinionWay Polska pokazuje, że co trzeci klient e-commerce podczas pandemii kupuje nie tylko częściej, lecz także stał się entuzjastą zakupów w sieci. Jeden z niewielu mankamentów zakupów online to konieczność płacenia za przesyłkę.

Opublikowano w Magazyn

Co roku po świętach Bożego Narodzenia rozpoczynała się kolęda, czyli nawiedzanie wiernych przez duszpasterzy, w celu rozeznania sytuacji parafialnej i udzielenia błogosławieństwa. Patrząc na kalendarze kolędy powinny rozpocząć się w poniedziałek. W tym roku nawiedzanie wszystkich wiernych byłoby jednak dość ryzykowne.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Listopad 2015 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Wiadomości z regionu