Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 29 grudzień 2020

Od wtorku 22 grudnia zawieszone zostały loty z Polski do Wielkiej Brytanii na mocy decyzji Rady Ministrów, co spowodowane było odkryciem na wyspach nowego szczepu COVID-19. Po tygodniu od wznowienia lotów do Bydgoszczy, linie lotnicze RyanAir musiały ponownie je zawiesić. Jedynie loty możliwe są do Dublina w Irlandii, państwa nie wchodzącego w skład Wielkiej Brytanii.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj (29 grudnia) Rada Miejska w Kruszwicy uchwaliła budżet gminy na 2021 rok. Przewiduje się w nim wydatki na poziomie blisko 105 mln zł, przy planowanym deficycie na poziomie ponad 5,2 mln zł. Najważniejszym wydatkiem inwestycyjnym będzie budowa mostu w Kobylnikach.

Opublikowano w Kruszwica

W ubiegłym tygodniu do użytku oddano obwodnicę Wałcza w województwie zachodniopomorskim. W praktyce skróceniu ulega podróż pomiędzy Bydgoszczą i Szczecinem, stąd też jest to dość istotna informacja dla naszego regionu.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Jeśli sytuacja będzie stabilna, to po 17 stycznia będzie możliwy powrót do "podstawowej logiki" obostrzeń, najpierw w handlu i szkołach, zwłaszcza w klasach najmłodszych - ocenił minister zdrowa Adam Niedzielski. Restauracje, czy siłownie będą według niego "w dalszej kolejności".

Opublikowano w Regionalne

W Polsce, jak wynika z badań opinii publicznych widoczne jest najmniejsze zaufanie do szczepień przeciwko COVID-19 w krajach Unii Europejskiej, jednocześnie mamy największy procent sprzeciwu wobec szczepień spowodowany światopoglądem. Ostatnio toczy się bioetyczna dyskusja, czy moralne jest szczepienie się szczepionkami opartymi o abortowane płody i czy dla katolika nie byłoby to grzechem?

Opublikowano w Magazyn
wtorek, 29 grudzień 2020 13:06

Ostatnie godziny tej batalii obywatelskiej

Nie są to co prawda emocje jak przed wyborami powszechnymi, ale tegoroczna edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego ma w sobie coś szczególnego i nie tylko to, że głosowanie odbywa się w grudniu. W promocję zgłoszonych projektów zaangażowali się m.in. prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Opublikowano w Bydgoszcz

W październiku 2015 roku w kampusie Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego odbywała się impreza otrzęsinowa, która z uwagi na rażące zaniedbania organizacyjne zakończyła się tragicznie śmiercią trójki studentów – 24-latki, 20-latki i 19-latka. Przed rokiem Sąd Okręgowy w Bydgoszczy skazał w tej sprawie trzy osoby, które wniosły do wyroku apelację, również apelację złożyła prokuratura, w związku uniewinnieniem czwartego z oskarżonych. Wczoraj zapadł wyrok Sądu Apelacyjnego w Gdańsku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Sierpień 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Wiadomości z regionu