Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 04 grudzień 2020

Od niedzieli 6 grudnia zmieni się układ linii autobusowych i tramwajowych, co ma związek z uruchomieniem regularnego ruchu tramwajowego na ulicy Kujawskiej. Jednocześni dojdzie do kilku zmian w trasach autobusów, które nie zawsze cieszą się aplauzem społecznym.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek informowaliśmy, że przestał funkcjonować portal informacyjny inianie.pl, który od 2014 roku był prowadzony przez Kujawskie Centrum Kultury, czyli instytucję miejską, podległą prezydentowi Inowrocławia. Interpelacje w tej sprawie postanowił złożyć radny opozycji Marcin Wroński.

Opublikowano w Inowrocław

W poniedziałek 30 listopada do obiegu trafił milion znaczków pocztowych o wartości nominalnej 95 groszy przedstawiający Bydgoszcz. Znaczek wpisuje się w serie ,,Miasta polskie” Ostatni raz Poczta Polska wydała znaczek bydgoski w 1946 roku na 600 lecie miasta.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 04 grudzień 2020 09:37

Inowrocław: Godziny dla seniorów to fikcja

Z obserwacji portalu Kuriera Inowrocławskiego ki24.info wynika, że wprowadzone kilka tygodni temu tzw. godziny dla seniorów to fikcja, bowiem w określonych godzinach kupują nie tylko seniorzy, z kolei seniorzy również nie ograniczają zakupów do tego czasu.

Opublikowano w Inowrocław

Według badania Diagnoza.plus, przeprowadzonego pod koniec października, bezrobocie jesienią nie spadło, choć normalnie w tym okresie jest niższe ze względu na sezon przedświąteczny. Rodzi to obawy o zachowanie rynku pracy po Nowym Roku. Według prezes Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych trudna sytuacja na wielu firmach wymusiłaby redukcję etatów, ale pracodawcy nie mogą tego zrobić ze względu na otrzymaną pomoc państwa. To może pogłębić ich problemy finansowe.

Opublikowano w Magazyn

Według ustaleń szczytu z lipca Polska w ramach Funduszu Odbudowy Europy uzyskałaby 139 mld zł (z czego 34 mld zł w ramach preferencyjnego kredytu), stając się jednym z największych beneficjentów tego narzędzia. Samorządowcy już dzisiaj planują inwestycje za te pieniądze, w Brukseli natomiast coraz poważniej brany jest scenariusz, aby w tym Funduszu Polska i Węgry nie brały udziału.

Opublikowano w Regionalne

W każdy poniedziałek w Bydgoszczy odbywają się pikiety przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. Nie są one tak liczne jak te z przełomu października i listopada, ale bierze w nich udział kilkadziesiąt osób. Według obowiązującego rozporządzenia Rady Ministrów w zgromadzeniach powinno uczestniczyć maksymalnie 5 osób – ten przepis jest jednak lekceważony, a także kwestionowany.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

  • Celtowie mogli być na Kujawach już w III w. p.n.e. Przełomowe odkrycie archeologów na dnie jeziora

    Rytualne stanowisko Celtów odkryli w jednym z kujawskich jezior archeolodzy z Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie badań podwodnych odnaleziono kilkanaście przedmiotów będących dziełem celtyckich kowali. Jak skomentował dla PAP dziekan Wydziału Archeologii UW i kierownik Pracowni Archeologii Podwodnej prof. Bartosz Kontny, odkrycie jest niezwykle ważne.

Wiadomości z regionu