Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 05 grudzień 2020

W listopadzie Rada Miasta uchwaliła rok 2021 w Bydgoszczy jako rok Bydgoskiego Marca 81, z tek okazji Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wprowadzi do obiegu okolicznościową Kartę Miejską, nawiązującą do tamtego jubileuszu. Karta będzie miała głównie wymiar kolekcjonerski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z badań wynika, że tylko 54% Polaków wyraża zainteresowanie zaszczepieniem się przeciwko COVID-19, podobny wskaźnik jest na Węgrzech, gorzej jest tylko w Rosji. Przy tak niskiej zaszczepialności nie jest powiedziane, że uda się w najbliższych miesiącach zakończyć w Polsce epidemię.

Opublikowano w Magazyn

W Polsce mamy aktywnych według oficjalnych danych nieco ponad 356 przypadków COVID-19 – szczyt na poziomie 446 tys. odnotowano w ubiegły poniedziałek (23 listopada). W województwie kujawsko-pomorskim szczyt był wcześniej, najprawdopodobniej 10 listopada (możemy się opierać jedynie szacunkach ozdrowieńców, bowiem ta dana nie jest ujawniana dla województw), gdy przekroczyliśmy 24 tys. aktywnych przypadków – obecnie oscylujemy w okolicach 15 tys.

Opublikowano w Magazyn
sobota, 05 grudzień 2020 14:07

Bydgoski radny drzazgą w oku koalicji

W klubie Koalicji Obywatelskiej w Sejmiku Województwa zaczynają się pojawiać głosy niezadowolenia z postawy radnego Romana Jasiakiewicza, byłego prezydenta Bydgoszczy. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że pojawiły się nawet sugestie dotyczące wykluczenia go z klubu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pracodawcy Pomorza i Kujaw, jeden z największych związków skupiających samorządowców w naszym województwie apeluje do samorządowców o niepodnoszenie stawek podatku od nieruchomości, bowiem będzie to dodatkowe obciążenie dla firm, które walczą o utrzymanie w dobie pandemii. Na listopadowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy, głosami koalicji podatek od nieruchomości podniesiony został o 4 grosze od metra kwadratowego, co w skali roku przyniesie jednak bardziej robiące wrażenie sumy.

Opublikowano w Regionalne

Myśliwce MiG-29 choć nie najnowsze technologicznie, są ważnym elementem polskich powietrznych. Armia postanowiła na potrzeby polskich myśliwców MiG-29 zakupić trzy silniki RD-33, których dostawcą będą Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy o podległe im Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 4 w Warszawie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Mieszkańcy Torunia i Włocławka chą zmian. Będą konieczne przedterminowe wybory

    Największymi miastami naszego województwa, gdzie 21 kwietnia musiała się odbyć druga tura wyborów były Toruń i Włocławek. W pierwszym z tych miast po 22 latach prezydentem przestanie być Michał Zaleski. Nowym włodarzem Torunia zostanie związany z Platformą Obywatelską Paweł Gulewski.

  • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

    Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

Wiadomości z regionu