Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 08 grudzień 2020
środa, 09 grudzień 2020 00:14

Bydgoszcz otrzyma kolejne 25 mln od rządu

W czasie kryzysu gospodarczego każdy pieniądz się liczy – w ramach drugiej, konkursowej transzy Funduszu Inwestycji Lokalnych rząd rozdysponował kolejne 6 mld zł wsparcia dla samorządów na realizowane inwestycje. Bydgoszcz otrzymać może dofinansowanie na realizację projektu termomoderniacji budynków publicznych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Według przyjętych w Inowrocławiu stawek za odbiór odpadów komunalnych miesięcznie do systemu powinno wpływać ponad 1,5 mln zł, czyli ponad 18,3 mln zł rocznie. Zgodnie z przepisami system gospodarowania odpadami powinien się bilansować, czyli nie przynosić gminie zysku, a najlepiej także straty. Okazuje się jednak, że szacunki o które się oparto różnią się o kilka procent od rzeczywistości.

Opublikowano w Inowrocław

Rząd ogłosił we wtorek projekt Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. W dokumencie poinformowano m.in., kto będzie mógł się zaszczepić w pierwszej kolejności, jak będzie wyglądała dystrybucja szczepionek, a także, jaki jest ich koszt.

Opublikowano w Regionalne

Obowiązek konsultacji społecznych przy dokumentach strategicznych funkcjonuje od wielu lat, ale konsultacje nie są równe konsultacjom, dużo zależy bowiem od tego czy organizujący je chcą faktycznie poznać opinie mieszkańców i ją wdrożyć, czy też konsultacje traktują jak pewien obowiązek, który trzeba odfajkować. Takie wrażenie może panować po ostatnich konsultacjach dotyczących nowej siatki połączeń autobusowych i tramwajowych.

Opublikowano w Bydgoszcz

W niedzielę 6 grudnia przypadały Mikołajki – z tej okazji do potrzebujących pomocy rodzin, osób niepełnosprawnych i samotnych udali się Święci Mikołaje. Z racji tego, że obdarowanych było około 200 osób, potrzeba było kilkunastu Mikołajów.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłym tygodniu w całej Unii Europejskiej głośno się zrobiło za sprawą rezygnacji z funkcji europosła polityka Fideszu Józsefa Szarleja, spowodowanej udziałem w orgii homoseksualnej. Sprawa jest tym bardziej kontrowersyjna, że Szarlej w aktywności na Węgier słynął z promowania konserwatywnych wartości i krytyki LGBT. O tym skandalu rozmawiamy z przedstawicielami węgierskiej opozycji.

Opublikowano w Magazyn

W ubiegłym tygodniu w wielu miastach w ramach protestu zgaszono na godzinę obiekty użyteczności publicznej - samorządowcy w ten sposób sprzeciwiali się przede wszystkim wprowadzeniu tzw. ,,estońskiego CIT”, bez rekompensat dla samorządów. Związek Miast Polskich zwraca się też z apelem do Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Opublikowano w Regionalne

Przed dwoma tygodniami byliśmy świadkami dość żenujących wypowiedzi radnych PiS-u, którzy porównywali fundusze europejskie, w tym nazywany nowym ,,planem Marshalla” Fundusz Odbudowy Europy, do ,,judaszowych srebrników”, czy ,,śmierdzących pieniędzy”, za rzekomą ,,zdradę” i ,,sprzedaż suwerenności”. Po raz kolejny cytować tych bzdur nie ma sensu, również promowach owych osobników, którzy w historii Rady Miasta raczej zostaną zapamiętani od tej najgorszej strony.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

  • Celtowie mogli być na Kujawach już w III w. p.n.e. Przełomowe odkrycie archeologów na dnie jeziora

    Rytualne stanowisko Celtów odkryli w jednym z kujawskich jezior archeolodzy z Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie badań podwodnych odnaleziono kilkanaście przedmiotów będących dziełem celtyckich kowali. Jak skomentował dla PAP dziekan Wydziału Archeologii UW i kierownik Pracowni Archeologii Podwodnej prof. Bartosz Kontny, odkrycie jest niezwykle ważne.

Wiadomości z regionu