Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: środa, 09 grudzień 2020

W tym tygodniu dowiedzieliśmy się, że od nowego roku po Fordonie nie będą jeździć pociągi, w związku z zawieszeniem połączeń relacji Bydgoszcz – Chełmża. Symbolicznie jest to też uderzenie w społeczną ideę kolei miejskiej, bowiem z Fordonu kolej zniknie całkowicie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Oddziały intensywnej terapii w Sztokholmie z powodu dużej liczby pacjentów z Covid-19 są zapełnione niemal w 100 proc. W środę dostępnych było jedynie 8 na 159 łóżek z respiratorami. Władze regionu zwróciły się do rządu o pomoc.

 

Opublikowano w Magazyn

Leczymy mimo wszystko. Pomimo tego, że są granice ludzkiej wytrzymałości, a system ochrony się załamał - powiedział w środę na konferencji prasowej z udziałem największych organizacji lekarskich prezes Naczelnej Izby Lekarskiej, prof. Andrzej Matyja.

Opublikowano w Regionalne

Od niedzieli 13 grudnia obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy pociągów regionalnych – Stowarzyszenie Metropolia Bydgoska dość negatywnie ocenia zmiany jakie nastąpią z soboty na niedzielę, wskazując niekorzystne zmiany dla Bydgoszczy i jej obszaru funkcjonalnego. Krytyka jest kierowana przede wszystkim pod adresem władz województwa, które są organizatorami przewozów. Poniżej pełna treść komentarza Stowarzyszenia.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ramach programu 100 obwodnic w naszym województwie znajdą się kolejne zadania – budowa obwodnic Kruszwicy i Lipna. W przypadku obwodnicy Kruszwicy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szykuje się do ogłoszenia przetargu na wstępne prace projektowe.

Opublikowano w Kruszwica

Dzisiaj nastąpiło otwarcie ofert w przetargu nieograniczonym na budowę mostu drogowego i tramwajowego wzdłuż ulicy Kazimierza Wielkiego, który połączy ulice Fordońska z Toruńską. Do przetargu zgłoszono 13 ofert – najtańszą firma trakcja na 153 mln zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od 1 stycznia pomiędzy Bydgoszczą i Chełmżą przestaną jeździć szynobusy, w praktyce zatem pociągi znikną z bydgoskiego Fordonu. Decyzję podjął Zarząd Województwa szukając oszczędności. Od niedzieli będą obowiązywać nowe rozkłady jazdy, ale w naszym województwie wciąż trwają rozmowy z przewoźnikami.

Opublikowano w Regionalne

Język debaty, to jeden z większych problemów naszego życia politycznego. Gdy puszczają hamulce zaczyna się eskalacja, która niekiedy kończy się czynną agresją. Łatwy dostęp do mediów społecznościowych sprawia, że głosić agresywne treści jest łatwo, ale jeżeli mamy do czynienia z osobami działającymi politycznie, to biorą oni odpowiedzialność nie tylko za swój wizerunek, ale też całej formacji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Sierpień 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Mieszkańcy Torunia i Włocławka chą zmian. Będą konieczne przedterminowe wybory

    Największymi miastami naszego województwa, gdzie 21 kwietnia musiała się odbyć druga tura wyborów były Toruń i Włocławek. W pierwszym z tych miast po 22 latach prezydentem przestanie być Michał Zaleski. Nowym włodarzem Torunia zostanie związany z Platformą Obywatelską Paweł Gulewski.

  • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

    Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

Wiadomości z regionu