Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: środa, 23 wrzesień 2020

Z powodu pandemii COVID-19 nie odbyło się wiele cyklicznych imprez – jedną z barier jest niepewność, bowiem przygotowanie wielu przedsięwzięć to tygodnie, niekiedy miesiące, trudno natomiast przewidzieć jaka będzie panować w danym momencie sytuacja epidemiczna. Nasuwa się zatem pytanie, czy uznawany za sukces w poprzednich latach bydgoski Jarmark Bożonarodzeniowy się w grudniu odbędzie?

Opublikowano w Bydgoszcz

Po środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy możemy zamknąć temat prac komisji doraźnych, które miały zbadać problemy z zalewanymi bydgoskimi ulicami, kryzysem w odbiorze odpadów oraz konfliktem ratusza z Enea. Rada Miasta przyjęła bowiem sprawozdania z prac komisji. Sprawozdania co prawda zbyt wiele zarzutów pod adresem prezydenta nie kierują, to bywało na sesji bardzo emocjonalnie.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sezonie grypowym w pierwszych miesiącach 2020 r. ryzyko zgonu z powodu jednoczesnego zakażenia wirusem grypy i koronawirusem Sars-Cov-2 wśród osób hospitalizowanych było w Anglii ponad dwukrotnie większe, niż na skutek samej choroby COVID-19 – wykazały badania Public Health England.

Opublikowano w Magazyn

Aż jedna trzecia ankietowanych seniorów w czasie pandemii przerwała dotychczasowe leczenie – wykazał raport opublikowany przez Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej.

Opublikowano w Regionalne

Firma Net2B będzie przez blisko 10 lat zarządzać bydgoską halą targową – zanim jednak obiekt ten będzie funkcjonował prywatny inwestor będzie musiał zainwestować w jego adaptację, co może potrać około 18 miesięcy. W obiekcie znajdzie się 12 restauracji, 2 kawiarnie, bar piwny. Przynajmniej 40% powierzchni będzie przeznaczona pod działalność targową, będzie to zatem też ciekawe miejsce kulturowe.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przy ulicy Mieczysława Karłowicza mieścić będzie się nowa siedziba Archiwum Państwowego w Bydgoszczy. Obecnie ta działka jest porośnięta drzewami. Stowarzyszenie MODrzew – Monitoring Obywatelski chce część drzew przesadzić w ramach akcji ,,Przygarnij drzewo”. Operacja wiąże się jednak z kosztami, dlatego w internecie trwa zbiórka.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu