Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 24 wrzesień 2020
czwartek, 24 wrzesień 2020 16:16

Morawiecki: chcemy uniknąć kolejnego lockdownu

Chcemy uniknąć kolejnego lockdownu, chcemy utrzymać równowagę pomiędzy siłą gospodarki, tempem wychodzenia z kryzysu, a dbałością o wszystkie sprawy związane ze zdrowiem publicznym - powiedział w Brukseli premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu premierów V4 z szefową KE.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 24 wrzesień 2020 16:06

Bydgoszcz pożegnała swoją muzyczną matkę

W czwartek w bydgoskiej Bazylice rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe Ewy Stąperek-Pośpiech, która przez 30 lat kierowała Państwowym Zespołem Szkół Muzycznych im. Artura Rubinteina w Bydgoszczy. Przez te lata szkoła ta wydała wielu muzyków o sławie światowej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Krew to bezcenny lek, którego nie można wyprodukować, stąd też krew staje się także darem, który możemy dać drugiemu człowiekowi. Od kilku miesięcy, krwiodawców jest mniej, przez co banki krwi odczuwają braki w swoich rezerwach. W najbliższą niedzielę Stowarzyszenie Krwiodawców ,,Fara” w Inowrocławiu organizuję akcje krwiodawstwa.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 24 wrzesień 2020 10:04

Radni opozycji tupnęli nogą i wyszli z obrad

Awantury polityczne to coraz częściej obraz sesji Rady Miasta Bydgoszczy, na której coraz bardziej zadamawia się styl znany z parlamentu, ten styl wypycha typową samorządność. Wczoraj pod koniec sesji Rady Miasta doszło do dość poważnej awantury, po której radni PiS udali się do domów. Sesję zakończono bez ich udziału.

Opublikowano w Bydgoszcz

W miniony weekend na Placu Solnym w Bydgoszczy odbywał się festiwal Food Truck Bydgoszcz 2020. To dosłownie – zjechały się nad Brdę foodtrucki oferujące smaki z kuchni nie mal całego świata – począwszy od najpopularniejszych burgerów, przez kuchnię meksykańską do kuchni azjatyckich.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu