Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 05 wrzesień 2020

Jutro gościem Rady Miasta Bydgoszczy będzie marszałek województwa Piotr Całbecki, jak wynika z porządku obrad, dyskusja będzie dotyczyć głównie funkcjonowania ZIT-ów (modelu współpracy metropolitalnej) w latach 2021-2027 (orientacyjnie). Bydgoscy samorządowcy nie zgadzają się na koncepcję ZIT-u bydgosko-toruńskiego, chcąc rozwijać współpracę metropolitalną w swoim obszarze. Czy w nowej perspektywie to bydgoski samorząd będzie górą?

Opublikowano w Bydgoszcz

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że ostatniej doby ozdrowiało z COVID-19 2526 osób, najwięcej od początku epidemii w Polsce. W województwie kujawsko-pomorskim były to 62 ozdrowienia, również największa dzienna wartość. Jest to też liczba większa niż liczba stwierdzonych nowych zachorowań w ciągu ostatnich trzech dób. W rezultacie na naszym wykresie widzimy, że liczba aktywnych przypadków zaczęła spadać.

Opublikowano w Magazyn

Jedną z tajemnic Ziemi jest wiek jej wewnętrznego jądra. Naukowcy od dawna uważają, że rdzeń Ziemi odgrywa istotną rolę w tworzeniu osłony magnetycznej, która sprawia, że planeta nadaje się do zamieszkania. Różne były jednak szacunki, kiedy faktycznie uformował się jej rdzeń wewnętrzny. Najnowsze badania wykazały, że jest on znacznie starszy, niż wydawało się do tej pory – zamiast 565 mln lat liczy ich nawet dwukrotnie więcej.

Opublikowano w Magazyn

W ostatnim czasie na portalu National Geographic Polska ukazała się publikacja, w której wprost zachęca się turystów do odwiedzenia Bydgoszczy i poznania jej uroków - W mieście można natrafić na liczne pomniki. Godna uwagi jest zwłaszcza słynna Łuczniczka - efektowna rzeźba z Parku Kochanowskiego. Jest to jedna z najstarszych rzeźb, jakie można znaleźć na terenie miasta – czytamy na portalu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Lipiec 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu