Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 07 wrzesień 2020

U ponad 56 proc. pacjentów, u których wystąpił COVID-19, następuje poprawa w funkcjonowaniu płuc po 12 tygodniach od hospitalizacji - wynika ze studium przedstawionego przez Europejskie Towarzystwo Oddechowe, na które powołuje się w poniedziałek hiszpański dziennik "La Verdad".

Opublikowano w Magazyn

W 2018 roku pierwszy raz w historii Portu Lotniczego Bydgoszczy obsłużono w roku ponad 400 tys. pasażerów. Na wczorajszej sesji Rady Miasta Bydgoszczy marszałek Piotr Całbecki przyznał, że po cichu liczono, że rok 2021 przyniesie ponad 0,5 mln pasażerów, co w branży lotniczej jest kamieniem milowym. Wszystko pokrzyżowała jednak pandemia COVID-19, która w branżę lotniczą uderzyła w sposób szczególny.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 07 wrzesień 2020 16:39

Wrzesień w Bydgoszczy zanosi się na rowerowy

Jutro (wtorek) minie tydzień od rozpoczęcia drugiej edycji rywalizacji o Rowerową Stolicę Polski. W przypadku Bydgoszczy wrzesień pod względem rowerowym jest szczególny – z jednej strony jako mieszkańcy obszaru metropoltialnego chcemy wypaść w rywalizacji jak najlepiej, z drugiej jednak strony to Bydgoszcz jest pomysłodawcą i głównym operatorem zabawy.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 07 wrzesień 2020 16:23

Kolejny dzień z dużą liczbą ozdrowień z COVID-19

Dzisiaj stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim 15 nowych zachorowań na COVID-19 (w ostatnich dniach wyraźny jest wyraźny spadek zachorowań) oraz 42 ozdrowienia. Jest to zatem kolejny dzień obok soboty, od wielu tygodni, w którym liczba ozdrowień jest większa od liczby nowych zachorowań.

Opublikowano w Regionalne

Gościem poniedziałkowej, nadzwyczajnej, sesji Rady Miasta Bydgoszczy był marszałek Piotr Całbecki. Sesja dotyczyła w praktyce trwających prac nad nową Strategią Rozwoju Województwa do 2030 roku, roli Bydgoszczy w tej strategii oraz jej funkcji metropolitalnej. O jakiś konkretach trudno mówić, była to natomiast okazja do wymiany poglądów pomiędzy Samorządem Województwa a Miastem Bydgoszczą, które na współpracę ze sobą są skazane.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu