Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 18 luty 2021

Most Fordoński przez Wisłę powstał w 1956 roku, czyli jeszcze w okresie, gdy Fordon nie był częścią Bydgoszczy. Obecnie jest to ważna arteria komunikująca Bydgoszcz z Toruniem – według Generalnego Pomiaru Ruchu z 2015 roku,tym mostem dziennie przejeżdża ponad 15 tys. pojazdów. Wzdłuż mostu biegnie również linia kolejowa w kierunku Chełmży. Jest to też jedyna przeprawa przez Wisłę przy obszarze Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od roku prowadzone są prace nad utworzenie Parku Kulturowego Stare Miasto, które powoli zbliżają się ku końcowi. Celem powołania Parku Kulturowego jest ochrona krajobrazu, poprzez eliminację szpetnych reklam czy kiosków. W Polsce działa obecnie już około 40 parków kulturowych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przed rokiem na bydgoskim Okolu doszło do głośnej tragedii - 39-letnia matka bliźniaków utopiła swoje dzieci w wanie, a później próbowała popełnić samobójstwo. Od tragedii mija rok, biegli sądowi uważają, że kobieta nie może odpowiadać za ten czyn, gdyż byłą niepoczytalna. Ta tragedia to również społeczny krzyk na problem depresji poporodowej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dominik Chmiel i Marek Mirzejewski pracują w Inowrocławiu jako ratownicy medyczni, przy wsparciu Fundacji Redemptoris Missio wyjeżdżają na misję do Monasco w Republice Środkowejafryki, zaliczanej przez ONZ do najuboższych krajów świata. Inowrocławianie będą szkolić miejscowych w zakresie niesienia pomocy innym.

Opublikowano w Inowrocław

W pierwszych czterech tygodniach 2021 roku zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 2728 osób – wynika z danych Eurostatu, jest to prawie tysiąc więcej niż w pierwszych czterech tygodniach 2020 roku. Oficjalne dane mówią z kolei o 778 ofiarach COVID-19 w kujawsko-pomorskim, w styczniu.

Opublikowano w Regionalne

Planujemy budowę linii do rozlewania szczepionek. Jej uruchomienie będzie możliwe dopiero jesienią - poinformował w czwartek wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska.

Opublikowano w Magazyn

Rozbudowa trasy W-Z to jedna z obietnic wyborczych prezydenta Rafała Bruskiego z 2018 roku – obecnie trwają prace przygotowawcze, które pozwoliły jesienią uzyskać decyzję środowiskową, w tym roku planuje się zaś przygotowanie dokumentacji projektowej i wystąpienie do wojewody o wydanie decyzji wykonawczej ZRID. Wciąż jednak niewiadomą jest rzecz najważniejsza – zdobycie montażu finansowe. Ta kwestia może się rozstrzygnąć już w przyszłym tygodniu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
  • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

    W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

  • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

    Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu