Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 02 luty 2021

Opierając się o dane Ministerstwa Zdrowia na dzień 2 lutego, w skali całej Polski jedną dawką szczepionki przeciwko COVID-19 zaszczepiono 2,6% populacji kraju, dodatkowo drugą dawkę otrzymało 0,6% populacji, co daje łącznie ponad 1 mln wykonanych szczepień. Procentowo dane dla województwa kujawsko-pomorskiego są nieco wyższe.

Opublikowano w Regionalne

Jest wysoce prawdopodobne, że awaria dowolnego zakotwienia wanty będzie początkiem katastrofy postępującej prowadzącej do zniszczenia mostu – czytamy w ekspertyzie, którą na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wykonał prof. Krzysztof Zółtowski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Uniwersytet Oksfordzki poinformował we wtorek, że opracowana przez jego naukowców i koncern AstraZeneca szczepionka przeciw Covid-19 jest w 76 proc. skuteczna przez trzy miesiące po podaniu pierwszej dawki; po drugim zastrzyku odporność na koronawirusa rośnie.

Opublikowano w Magazyn

Koalicja Obywatelska kieruje do prokuratury zawiadomienie w związku z podejrzeniem, że policjanci naruszyli nietykalność cielesną posłanki Iwony Kozłowskie. Inne zawiadomienie planuje też złożyć starsza kobieta, której pomocy udzielało pogotowie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Powrót do szkół dzieci w klasach I-III nie spowodował wzrostu zakażeń - powiedział PAP wirusolog prof. Włodzimierz Gut. Dodał, że dwa tygodnie od przywrócenia edukacji najmłodszych uczniów to wystarczający czas, aby to ocenić. W szkolnictwie, jego zdaniem, jest pole na dalsze otwarcie.

Opublikowano w Magazyn

W piątek, w trybie nagłym, zdecydowano zamknąć dla ruchu Most Uniwersytecki, po tym jak pracownicy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zapoznali się z opracowaniem wykonanym przez Konsultacyjne Biuro Projektowe prof. Krzysztofa Żółtowskiego, związanego z Politechniką Gdańską. Uczelnia podjęte przez ZDMiKP kroki ocenia, jako działania na wyrost.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jesteśmy obecnie świadkami sporu politycznego w temacie tego, czy aborcja z pobudek eugenicznych powinna być legalna. Nam w tym czasie udało się natomiast bez większego problemu zdobyć środki poronne, które wysyłający wysłali z intencją pomocy w przerwaniu ciąży. W praktyce zatem można z ominięciem polskiego prawa dokonać aborcji na życzenie.

Opublikowano w Regionalne

W piątek – w trybie pilnym – zamknięto do użytku Most Uniwersytecki. Spotkało się to z żywą reakcją bydgoszczan w mediach społecznościowych, ale też lokalnych polityków – zaczęło się bowiem szukanie winnych sytuacji, co nie powinno dziwić, bowiem zamknięty most, to nie stan jaki byśmy jako mieszkańcy oczekiwali. Każdy z nas może wyrazić opinie w tej materii, a nawet obwinić kogoś w oparciu o swoje przekonanie co nie oznacza, że nasza subiektywna opinia przedstawi faktyczne przyczyny.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
  • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

    W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

  • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

    Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu