Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: środa, 24 luty 2021

We wtorek przypadł Światowy Dzień Walki z Depresją, która w czasie izolacji spowodowanej pandemią COVID-19 szczególnie się nasiliła. Chór Bydgoskiej Izby Lekarskiej Medici Cantares, wsparty męskimi głosami lekarzy z tej okazji przygotował polski cover hitu Lady Gaga Shallow.My, Chór Medici Cantares, chcemy zwrócić uwagę na osoby wokół nas, które mogą potrzebować pomocy, wsparcia, akceptacji w tych trudnych czasach – czytamy w opisie dzieła.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj w powiecie inowrocławskim stwierdzono 93 nowe przypadki zakażeń COVID-19, o 9 mniej niż w znacznie większym Toruniu. Średnia zakażeń dla ostatnich 7 dni na 100 tys. mieszkańców wzrosła w powiecie inowrocławskim do 35.

Opublikowano w Inowrocław

Szara podstawa w łazience daje praktycznie nieograniczone pole do popisu jeśli chodzi o dodatki. Niektórzy twierdzą, że kolor ten jest nudny i pospolity, jednak dobór odpowiednich elementów, które uzupełnią pomieszczenie, sprawi, że wnętrze nabierze charakteru. Szare płytki ceramiczne to doskonały wybór jeśli pragnie się łazienki eleganckiej, nowoczesnej i wpisującej się w aktualne trendy. Dodatkowo nasze pomieszczenie stanie się ponadczasowe i nie będziemy musieli się go wstydzić po paru latach.

Opublikowano w Polecane

Zakazujemy używania w sferach publicznych noszenia na twarzy szalików, kominów, bandan, chust i przyłbic; dopuszczone są wszystkie rodzaje maseczek, a rekomendowane maseczki chirurgiczne - przekazał w środę rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiaj Rada Miasta zdecydowała się wystąpić do służb konserwatora zabytków w sprawie intencji utworzenia Parku Kulturowego Stare Miasto, którego celem będzie poprawa estetyki w centrum i w Śródmieściu. Wyrażono w dyskusji pogląd, iż ochrona krajobrazu, w zakresie ograniczania nieestetycznych nośników reklamowych powinna objąć całe miasto. W tej materii hamulcowe są jednak niejasne przepisy prawa krajowego.

Opublikowano w Bydgoszcz

W 2020 roku decyzją wojewody funkcjonariusze Straży Miejskiej zostali zobowiązani do wykonywania poleceń Komendy Miejskiej Policji, związane z przeciwdziałaniem pandemii COVID-19, np. transportując maseczki lub pilnując osoby w kwarantannie. Z tego też powodu Straż Miejska musiała ograniczyć aktywność w realizacji typowych dla siebie obowiązków – np. zobowiązywania właścicieli nieruchomości zaśmieconych do ich posprzątania.

Opublikowano w Bydgoszcz

W niedzielę 14 lutego na Zalewie Koronowskim nieopodal Pieczysk odbywały się przejażdżki na motocyklu po zamarzniętej tafli. Zachowanie bardzo nieodpowiedzialne, bowiem zawsze istnieje ryzyko, że pokrywa lodowa się załamie, a wówczas do tragedii niedaleka droga. Nagrania z tej zabawy miały się pojawić w internecie.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

    W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

  • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

    Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu