Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 27 luty 2021

We wtorek na Starym Rynku w Bydgoszczy doszło do protestu w obronie praworządności. Było to wydarzenie bez precedensu, było to bowiem pierwsze zgromadzenie od października zarejestrowane w trybie normalnej ustawy, czyli bez uznania obostrzenia rządowego ograniczającego zgromadzenia do 5 osób. Urząd Miasta Bydgoszczy zarejestrował takie zgromadzenie, opierając się na wyrokach sądów wskazujących na niekonstytucyjność obostrzeń.

Opublikowano w Bydgoszcz

W drugiej połowie marca przypadnie dokładnie sto lat od uchwalenia Konstytucji Marcowej przez Sejm Ustawodawczy, co zapewne nie spotka się z większym zauważeniem przez opinię publiczną. Konstytucja Marcowa to z jednej strony ważny element odbudowy państwowości po zaborach, ale też chociażby na tyle nowoczesna Konstytucja, która jako jedna z pierwszych na świecie sankcjonowała prawa wyborcze kobiet.

Opublikowano w Magazyn

Sezon weselny w tym roku się jeszcze nie zaczął, nie wiadomo nawet czy pandemia na zabawy weselne pozwoli, przez co pary młode i branża weselna znajdują się w trudnej sytuacji. W piątek przed Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy odbył się wojewódzki protest branży weselnej – główny postulat dotyczył przedstawienia przez rząd konkretów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od wewnętrznego referendum na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym, w którym zdecydowana większość społeczności akademickiej poparła zmianę nazwy i profilu uczelni na Politechnikę Bydgoską, minęło zaledwie kilka tygodni, a już minister odpowiedzialny za szkolnictwo wyższe skierował do Rady Ministrów wniosek o wszczęcie procesu legislacyjnego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do tej pory pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 otrzymało 4,3% populacji województwa kujawsko-pomorskiego, w ostatnim tygodniu zaszczepiono ponad jeden procent populacji, ale nieco mniej niż tydzień wcześniej. Dwie dawki do tej pory otrzymało 2,8% populacji województwa, tutaj dynamika spadła w ostatnim tygodniu poniżej jednego procenta.

Opublikowano w Magazyn

Powoli zbliżamy się do kulminacyjnego momentu obchodów Roku Bydgoskiego Marca 1981, który w 40. rocznicę tego wydarzenia ustanowiony został decyzją Rady Miasta Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
  • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

    W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

  • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

    Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu