Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 04 luty 2021

W ubiegłym tygodniu przed Drukarnią przy ulicy Gdańskiej Polski Alarm Smogowy w ramach happeningu postawił sztuczne płuca. Instalacja w oparciu o posiadany czujnik informuje o stężeniu pyłów zawieszonym PM10, które w wysokim stężeniu są groźne dla zdrowia. Obok są też białe płuca.

Opublikowano w Bydgoszcz

Platforma telemedyczna, wspierana przez sztuczną inteligencję aplikacja mobilna i czatbot usprawnią diagnostykę i leczenie w obrębie psychiatrii. Dzięki rozwiązaniu tworzonemu przez polski start-up natychmiastowy dostęp do leczenia uzyskają m.in. pacjenci wykluczeni komunikacyjnie. Podobna aplikacja, stworzona na rynek niemiecki, uzyskała pozytywną ocenę dotyczącą szans na poprawę diagnozowania i modelowania terapii. Rozwiązanie proponowane przez Polaków początkowo będzie przeznaczone na rodzimy rynek, ale docelowo ma być stosowane na całym świecie.

Opublikowano w Regionalne

Nie bez powodu w przysłowiu zawarto tezę, że ,,starość nie radość”, odwołującą się do tego, iż ludzie starsi wiekiem borykają się z rożnymi chorobami, niekiedy wymagając stałej opieki. Bydgoskimi seniorami zajmuje się Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w Smukale, którego dyrektor zachęca do przekazywania 1% podatku na tworzenie lepszych warunków lokalowych dla seniorów. Swój apel kieruje też do tych podatników, którzy nigdy 1% nie przekazywali.

Opublikowano w Bydgoszcz

W czwartek 4 lutego miała miejsce premiera drugiego teledysku w ramach inicjatywy polskich muzyków ,,Razem Robimy Dobro”. Teledysk do ,,Czasu ołowiu”, podobnie jak dla utworu ,,Razem”, kręcony był w Inowrocławiu, we współpracy z Kujawskim Centrum Kultury. Utwór wspomina zmarłe gwiazdy polskiej muzyki - m.in.: Annę Jantar, Czesławia Niemienna,  czy Zbigniewa Wodeckiego.

Opublikowano w Inowrocław

Marcin Lewandowski jest aktualnym rekordzistą Polski w biegu na 800 metrów, na swoim koncie ma też tytuły w dystansie na 1500 metrów – do najcenniejszych należy dwukrotne halowe mistrzostwo Europy w biegu na 1500 metrów. W 2019 roku w Doha na Mistrzostwach Świata Lewandowski wywalczył brąz, nie bez powodu Polska liczy, że powalczy w Tokio o olimpijski medal.

Opublikowano w Sport

W grudniu Rada Miasta Bydgoszczy wystosowała do marszałka województwa apel, w którym wyrażono dezaprobatę wobec daleko idących cięć w połączeniach kolejowych, w stanowisku nawiązano także do opóźnień w realizacji inwestycji kolejowych. Grudniowe decyzje zarządu województwa spotkały się z wieloma listami krytycznymi, również od ministrów, piszący skarżą się jednak na brak odpowiedzi od marszałka. Z tego powodu odpowiedź udzielona Radzie Miasta Bydgoszczy staje się wydarzeniem.

Opublikowano w Bydgoszcz

W listopadzie Rada Miasta zdecydowała, że rok 2021 będzie Rokiem Bydgoskiego Marca 81, we w 40 rocznicę tamtych wydarzeń. Zaczęło się wszystko 12 marca 1981 roku od strajku chłopskiego nieopodal dzisiejszego dworca Bydgoszcz Główna, którego uczestnicy domagali się rejestracji rolniczej ,,Solidarności”. W efekcie kolejnych wydarzeń, udało im się osiągnąć sukces.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
  • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

    W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

  • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

    Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu