Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 09 luty 2021

Wszystkie opinie Pana Andrzeja Walkowiaka są jego osobistymi opiniami i nie są stanowiskami żadnego organu partii – czytamy w nadesłanym oświadczeniu partii Porozumienie Jarosława Gowina. Jest to reakcja struktur z okręgu bydgoskiego na ostatnie tarcia w obozie Zjednoczonej Prawicy oraz na fakt, że TVP Bydgoszcz w swoich audycjach przedstawia byłego parlamentarzystę jako osobę funkcyjną. Pada nawet zarzut uzurpatorstwa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Poniedziałek na bydgoskich ulicach, z powodu intensywnych opadów śniegu był bardzo trudny, niektórym przyszło stać nawet przez dwie godziny w korkach. Za to wtorek był już znacznie łagodniejszy, także z tego powodu, że po południu nie było większych opadów śniegu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Nie jest jasne, jakie zwierzęta mogły być nosicielami pośrednimi koronawirusa i przenieść go na ludzi. Podatne na zakażenie mogą być np. króliki, borsuki i szczury bambusowe – powiedzieli we wtorek członkowie misji Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Wuhanie.

Opublikowano w Magazyn

Na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym zakończyło się referendum wewnętrzne, w którym pytano społeczność akademicką, czy chce zmiany nazwy na Politechnikę Bydgoską. Zdecydowana większość uczestników, a frekwencja była wysoka, opowiedziała się za dążeniem do Politechniki

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek w gminie wiejskiej Inowrocław, w miejscowości Turzany dokonano makabrycznego odkrycia ciał 3-latka i 5-latka. O dokonanie zabójstwa podejrzewa się 37-letnią matkę chłopców. Kobiety do tej pory nie przesłuchano z uwagi na jej stan zdrowia. Część polityków i mediów już jednak bez ustaleń prokuratury i sądów wydała wyrok. W tym procederze uczestniczy również Telewizja Polska.

Opublikowano w Inowrocław

Na jutro zwołana została nadzwyczajna sesja Rady Miasta Bydgoszczy w temacie zamknięcia Mostu Uniwersyteckiego i jego aktualnej sytuacji. W tych zdalnych obradach nie weźmie udziału żaden przedstawiciel Transprojektu Gdańskiego, firmy która zaprojektowała most. Bez stanowiska Transprojektu trudno będzie jednak wyjaśnić dlaczego po 7 latach od otwarcia most został zamknięty.

Opublikowano w Bydgoszcz

,,Jeśli chcesz pokoju, szykuj się do wojny” - głosił przed narodzinami Chrystusa rzymski historyk Liwiusz. Ta maksyma doskonale wyjaśnia powinności wojskowych na czas pokoju, jaką jest przygotowywanie się do wojny. Nie zawsze musi chodzić o planowania działań ofensywnych, ale przede wszystkim przygotowywanie scenariuszy prowadzenia obrony kraju. Ćwiczenia na wypadek agresji ze strony północy lub wschodu przez Federację Rosyjską są prowadzone cyklicznie i można zauważyć pewne charakterystyczne założenia.

Opublikowano w Regionalne

Na początku listopada ruszyły prace przy budynkach Urzędu Miasta, związane z budową parkingu piętrowego. Inwestycja powinna być gotowa do listopada bieżącego roku, stąd też konieczne jest utrzymanie dużego tempa prac. Nie najlepsza pogoda w ostatnim czasie nie wstrzymała prac, powoli widoczne jest wyłanianie się konstrukcji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
  • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

    W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

  • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

    Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu