Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 11 marzec 2021

Na nadzwyczajne sesji odbytej w dniu 5 marca Rada Gminy w Dobrczu przyjęła budżet na 2021 rok, większość samorządów zrobiła to przed końcem 2020 roku, w Dobrczu panuje jednak konflikt między radnymi i wójtem, w tej sprawie mediował także burmistrz sąsiedniego Koronowa.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo

Europejska Agencja Leków (EMA) wydała w czwartek pozytywną opinię o szczepionce przeciwko COVID-19 firmy Johnson & Johnson. Prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych (RARS) Michał Kuczmierowski poinformował w środę PAP, że pierwsza dostawa tego preparatu może trafić do Polski w II połowie kwietnia.

Opublikowano w Magazyn

Do tej jedyną formą dedykowania części jezdni tylko dla rowerzystów były w Bydgoszczy kontrapasy, obecnie trwa natomiast rewitalizacja Alei Ossolińskich, przy Bazylice pw. Św. Wincentego A'Paulo, projekt zakłada dedykowanie części jezdni tylko dla rowerzystów.

Opublikowano w Bydgoszcz

- Rzeczywiście sytuacja jest nie najlepsza w województwie kujawsko-pomorskim – powiedział dzisiaj wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. W czwartek w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 1334 nowe przypadki zakażeń COVID-19, co jest najwyższym wynikiem w tym roku, a także jak przeliczymy to na jednego mieszkańca, jednym z najwyższych dzisiaj w Polsce. Wojewoda postanowił dzisiaj o skierowaniu do pracy w szpitalach w Radziejowie i w Grudziądzu 77 osób, na mocy decyzji administracyjnej.

Opublikowano w Regionalne

Ratyfikacja Krajowego Programu Odbudowy to jeden z kluczowych tematów w Polsce, po tym jak współrządząca krajem Solidarna Polska zapowiedziała głosowanie przeciwko. Wczorajsza deklaracja Lewicy o bezwarunkowym poparciu KPO mogła jednak nieco uspokoić nastroje w rządzie. Na szczeblu lokalnym trwają natomiast rozmowy na co te pieniądze by trafiły, bo samorządy przecież też mają swoje potrzeby inwestycyjne.

Opublikowano w Bydgoszcz

Badanie przeprowadzone w Zjednoczonym Królestwie wykazało, że brytyjski wariant koronawirusa jest o 30-70 proc. bardziej śmiertelny od pozostałych szczepów - podaje w środę Reuters, powołując się na publikację w magazynie "British Medical Journal".

Opublikowano w Regionalne

Newsweek (centrala z siedzibą w Stanach Zjednoczonych) we współpracy ze Statista Inc po raz trzeci opublikowało ranking najlepszych szpitali na świecie ,,World”s Best Hospitals”. Złą wiadomością jest to, że wśród 200 najlepszych szpitali na świecie Polska ma tylko jedną placówkę i to na samym końcu – Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Warszawie. Lepsza wiadomość, to dość dobre miejsca szpitali z kujawsko-pomorskiego jeżeli chodzi o zestawienie typowo polskich szpitali.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Styczeń 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

    Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

  • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

    Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu