Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 13 marzec 2021

Od 2019 roku w województwie kujawsko-pomorskim zakazane jest palenie węglem brunatnym oraz innymi paliwami od niego pochodzącymi – wynika z przyjętej przez Sejmik Województwa uchwały antysmogowej. Marszałek ogłosił teraz prace nad jej uaktualnieniem, co może doprowadzić do jej zaostrzenia. Tego oczekują chociażby władze Bydgoszczy, przynajmniej na swoim terytorium.

Opublikowano w Bydgoszcz

Po przerwie zimowej wznowione zostały rozgrywki IV ligi – najciekawsze dzisiaj były jednak nie mecze z udziałem ,,wielkiej trójki”, która już jesienią wywalczyła awans do grupy mistrzowskiej, ale tych zespołów, których to czy będą walczyć wiosną o awans czy utrzymanie się jeszcze nie rozstrzygnęło. Przypomnijmy – w grupie mistrzowskiej o awans do III ligi będzie grać 7 najlepszych zespołów, pozostali zaś wiosną będą walczyć o utrzymanie w IV lidze.

Opublikowano w Sport

Tak poważne zarzuty wobec wykonawcy edukacji ekologicznej w ramach promocji projektu rekultywacji terenów po dawnym Zachemie, kieruje lokalna aktywistka Renata Włazik, która wiele uwag ma również do samego projektu. Za kilka tygodni rozpocząć ma się warty 93 mln zł program remediacji części wód podziemnych skażonych przez zakłady chemiczne Zachem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Medialnie zawsze atrakcyjniejsze jest, gdy dochodzi do konfliktów, natomiast jeżeli współpraca układa się w miarę dobrze to specjalnie ma o czym pisać. Uważamy jednak, że warto. Ostatnio media ogólnopolskie mówiły o sporze ministra i władz Radomia dotyczące funkcjonowania jednego ze szpitali. W kujawsko-pomorskim takich problemów na szczęście nie mamy.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiaj mija rok od publikacji pierwszego sobotniego raportu dotyczącego sytuacji epidemicznej COVID-19 na Portalu Kujawskim. Miejmy nadzieję, że za rok wspomnimy o tym jako o elemencie w historii Portalu, bowiem będziemy już po epidemii. Najnowszy model opracowany przez Uniwersytet Warszawski pokazuje, że przed nami naprawdę bardzo trudne tygodnie, zaś przewidywany przez Ministerstwo szczyt trzeciej fali na przełomie marca i kwietnia się o kolejne tygodnie odwlecze.

Opublikowano w Magazyn

Warte obejrzenia

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
  • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

    Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

  • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

    Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu