Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 14 marzec 2021

Zmniejszenie dostaw szczepionki przeciw Covid-19 firmy AstraZeneca nie wpłynie na harmonogram szczepień w krajach UE w pierwszym kwartale, gdyż koncern Pfizer wypełnia swe zobowiązania dostaw szybciej, niż planowano - ocenił unijny komisarz ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton.

Opublikowano w Magazyn

Ostatnie dane z Eurostatu za styczeń 2021 roku pokazały, że w Polsce poziom cen rośnie najsilniej w Unii Europejskiej. To efekt dynamicznego wzrostu wynagrodzeń i intensywnej pomocy budżetowej dla firm w obliczu pandemii. Zdaniem ekonomisty Ignacego Morawskiego inflacja na poziomie między 2 a 4 proc. nie stanowi zagrożenia dla gospodarki. Na razie nie widać więc powodu do podwyżek stóp procentowych.

Opublikowano w Regionalne

Prochy Greków Aleksander Wielki przeniósł później do Aten, gdzie spoczęły na cmentarzu Kerameikos - pisze w swoim opracowaniu Jan Schubert, na łamach biuletynu Politechniki Krakowskiej. Powyższy przykład z antyku kształtował przez kolejne wieki niepisane Prawo Wojny, które zakładało szacunek dla pokonanych i ich prawo do godnego pochówku. Co zresztą znajdzie później oddźwięk w pisanych Konwencjach Genewskich. To niepisane prawo przez wieki kształtowało cywilizację łacińską; okres średniowiecza kojarzymy z honorem rycerskim i prowadzeniem wojen według etosu.

Opublikowano w Magazyn

Muzyka to marka Bydgoszczy od dawna, będąca także naszym towarem eksportowym. Okazuje się, że wywodząca się z Bydgoszczy Leokadja Dombroska ufundowała stypendium dla zdolnej muzycznie młodzieży w Stanach Zjednoczonych o polskich korzeniach. Stypendium przyznawane jest co roku, wielu jej absolwentów dostało dzięki temu szansę na zaistnienie na arenie międzynarodowej.

Opublikowano w Bydgoszcz

72-latek lub 72-latka (płci nie ujawniono – na potrzeby publikacji przyjmijmy płeć męską) zgłosił się jako ochotnik do testowania szczepionki Moderny przeciwko COVID-19. Po 28 dniach od przyjęciu szczepionki został trafiony piorunem, co doprowadziło do śmierci. O sprawie informuje amerykańska Agencja ds. żywności i leków. Brzmi to jak tania sensacja? - na pewno jest to dobry przykład do wyjaśnienia na czym polega dezinformacja w pandemii i jak powstają fake newsy.

Opublikowano w Magazyn

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

    Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

  • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

    Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu