Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 18 marzec 2021

Żeby przywrócić żeglowność na drodze wodnej E-40 – na Wiśle – przynajmniej na IV poziomie żeglowności konieczne jest zbudowanie przynajmniej 5 stopni wodnych. Od kilku lat mówi się o budowie stopnia wodnego w Siarzewie (na wysokości Aleksandrowa Kujawskiego), w tym tygodniu Wody Polskie ogłosiły przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej oraz uzyskanie pozwolenia na budowę. Uzyskanie pozwolenia pozwoliłoby zakończyć etap przygotowawczy i rozpocząć samą inwestycję, która potrwa około 5 lat.

Opublikowano w Regionalne

Na temat Mostu Uniwersyteckiego mówi się dużo, tematem interesują się także ogólnopolskie media, nie przekłada się jednak to na konkrety dotyczące przyczyn zamknięcia mostu. Mamy na dzisiaj wiele hipotez i opinii, niewiele jednak faktów inżynierskich.

Opublikowano w Bydgoszcz

Szczepionka przeciw Covid-19 firmy AstraZeneca jest bezpieczna i skuteczna, ale nie da się wykluczyć związku między zaszczepieniem a przypadkami zakrzepów krwi, które wystąpiły - poinformowała w czwartek na konferencji prasowej dyrektor Europejskiej Agencji Leków (EMA) Emer Cooke.

Opublikowano w Regionalne

W czwartek w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 1734 nowe zakażenia co jest dużym wzrostem w stosunku do poprzednich dni, ale jeszcze jesienny rekord nie został pobity. W samej Bydgoszczy możemy mówić już jednak o rekordzie – 372 zakażenia. Poprzedni rekord w okolicach 320 odnotowaliśmy na początku listopada.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 18 marzec 2021 12:47

Duży gracz z RPA wchodzi do Bydgoszczy

Waimea Logistic Park to jedno z największych centrów logistyczno-produkcyjnych w Bydgoszczy, powstał on w ostatnich latach. Należące do polskiego Griffin Property Finance parki Waimea w Bydgoszczy i Stargardzie odkupił południowoafrykański fundusz Fortress REIT, dla którego jest to wejście na polski rynek magazynowy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na początku ubiegłego tygodnia wojewoda apelował do lekarzy, aby zgłaszali się do pracy w szpitalach w Grudziądzu i Radziejowie. Brak odpowiedzi na apel sprawił, że wojewoda postanowił 77 pracowników medycznych skierować do pracy na mocy decyzji administracyjnych. Od tych decyzji odwołało się 51 osób, wskazując np. na opiekę nad małymi dziećmi, w rezultacie wakaty udało się uzupełnić w bardzo minimalnym stopniu.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

    Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

  • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

    Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu