Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 20 marzec 2021

W ubiegłym roku głośno było o sporze władz Bydgoszczy z firmą Enea, który był dobrze widoczny za sprawą niedziałających latarni. W listopadzie udało się zawrzeć porozumienie na mocy, którego podpisano umowę na oświetlenie miejskich ulic do końca 2021 roku. Ratusz zgodził się też w tej umowie ująć tereny należące do spółdzielni mieszkaniowych i innych zarządców, ale do końca 2020 roku. Od stycznia jest zatem spór o tereny należące do bydgoskich spółdzielni mieszkaniowych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przed tygodniem prezentowaliśmy spór Młodej Lewicy i Młodej Prawicy o to czy ważniejsza jest szybsza budowa drogi S-10, czy może ochrona środowiska. W piątek, gdy odbyła się kulminacja obchodów Bydgoskiego Marca 1981 przedstawiciele obu organizacji podali sobie dłoń, stawiając wspólny postulat, iż w lokalnej polityce potrzeba więcej młodych.

Opublikowano w Bydgoszcz

18 marca 1921 roku podpisany został między Polską a Rosyjską Federacyjną Republiką Radziecką, który kończył trwającą od 1919 roku wojnę, której najbardziej znanym epizodem jest Bitwa Warszawska z sierpnia 1920 roku. Faktycznie bitwa o Warszawę odmieniła przebieg wojny, dając Polakom inicjatywę w kolejnych miesiącach na froncie. Polska tę wojnę wygrała, ale nie była wstanie narzucić swojego pokoju.

Opublikowano w Magazyn

Gdy w Bydgoszczy gościł prezydent i premier podczas obchodów Bydgoskiego Marca 1981, w tym samym czasie rozpoczynał się XIII Krajowy Zjazd Adwokatury, co może mieć wymiar symboliczny, bowiem adwokaci na przełomie polskich dziejów byli tymi, którzy stawali w obronie praw obywatelskich w sposób szczególny. Z powodu pandemii obrady były zdalne, ale gdzieś musiało być centrum obrad, gdzie przekazano władze – tym miejscem była Opera Nova w Bydgoszczy. Formalnie zjazd odbywa się bowiem w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 20 marzec 2021 12:07

Spada dynamika szczepień (raport)

W ostatnim tygodniu przeprowadzono  ponad 23 tys. szczepień mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego – w poprzednich tygodniach było to ponad 30 tys. tygodniowo. Przyczyną tego stanu rzeczy jest ograniczona dostępność szczepionek. Od dzisiaj do 9 kwietnia obowiązują też dodatkowe obostrzenia.

Opublikowano w Magazyn
sobota, 20 marzec 2021 10:12

Od dzisiaj obowiązują nowe obostrzenia

Od soboty, 20 marca cała Polska została objęta rozszerzonymi zasadami bezpieczeństwa – poinformowało w piątek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

 

Opublikowano w Regionalne

18 lutego informowaliśmy, że złożymy do Rady Miasta Bydgoszczy projekt w sprawie pozbawienia marszałka Michała Roli-Żymierskiego godności honorowego obywatela Bydgoszczy. W dniu 1 marca przekazaliśmy radnym stosowny projekt, wczoraj (19 marca) bez głosów sprzeciwu przyjęto stosowną uchwałę. Pozwoliło to zamknąć tą sprawę raz na zawsze.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
  • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

    Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

  • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

    Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu