Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 27 marzec 2021

Dzisiaj przypada w Kościele Niedziela Palmowa – pamiątka triumfalnego wjazdu Jezusa Chrystusa do Jerozolimy, jak to napisano w Księdze Zachariasza - Lud wyszedł mu na spotkanie, słał pod nogi płaszcze i gałązki i wykrzykiwał: Hosanna! Błogosławiony Ten, który przychodzi w imię Pańskie. Rozpoczyna się Wielki Tydzień, w trakcie którego wierni będą wspominać śmierć krzyżową i późniejsze zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Przeżywanie duchowe tego wszystkiego jest jednak inne, bowiem mamy przecież rozwijającą się trzecią fale COVID-19.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rozgrywki miały być w niższych ligach zawieszone do 9 kwietnia z powodu sytuacji epidemicznej, w ostatnich dniach K-PZPN zgodził się jednak na rozegranie meczów IV ligi, co pozwoliło w ten weekend zakończyć rundę zasadniczą. Ciekawe były szczególnie trzy mecze.

Opublikowano w Sport

Sport wyczynowy to też ważna gałąź gospodarki wiążąca się chociażby z marketingiem, najpopularniejsze dyscypliny sportu gromadzą wokół siebie duży kapitał. Pandemia uderzająca w rozgrywki chociażby poprzez puste trybuny, to z jednej strony zagrożenie dla dochodów sportowców, ale też firm, które na tym rynku są obecne. Dość stanowczo wyartykułował to minister Łukasz Schreiber.

Opublikowano w Bydgoszcz

Sytuacja jest trudna – takie sygnały docierały do nas w ostatnich dniach z frontu walki z COVID-19. Ostatni tydzień to znaczny przyrost nowych zakażeń, co przełoży się na jeszcze większe obłożenie szpitali za jakiś tydzień. Nadzieje może nieść powolny spadek współczynnika reprodukcji wirusa R, co pokazuje, iż zbliżamy się do szczytu trzeciej fali oraz zapowiedź trzykrotnego przyśpieszenia szczepień w kwietniu. Od dzisiaj wchodzą w życie kolejne obostrzenia.

Opublikowano w Magazyn

Chcielibyśmy uniknąć zamykania kościołów, ale ta decyzja nie należy do nas tylko od rządu i resortu zdrowia – powiedział w piątek rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak. Podkreślił, że człowiek to nie tylko ciało, ale także duch, który musi być zdrowy.

Opublikowano w Regionalne

W połowie lutego ukazała się u nas publikacja pt. ,,Niejednoznaczna sytuacja budżetowa w Białych Błotach „ - przez te blisko ponad półtora miesiąca nie tylko nie udało problemów rozwiązać, samorządowcy bowiem ,,namotali” jeszcze bardziej. Powoli zaś kończy się marzec, czyli pierwszy kwartał 2021 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Część dużych polskich miast zaczyna tworzyć parkingi dla elektrycznych hulajnóg, które stają się uciążliwe. W Gdańsku wyznaczono 200 miejsc postojowych, władze Gdyni z kolei uciążliwe dla mieszkańców jednoślady zabierają do depozytu. W Bydgoszczy na razie pomysłu nie ma.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Kryzys z ukraińskim zbożem ponownie uwypukla jak bardzo brakuje nam infrastruktury

    Polska miała być państwem tranzytowym w eksporcie ukraińskiego zboża, bowiem rosyjskie działania w porcie w Oddesie, wymusiły poszukania innej drogi eksportu. Stało się jednak tak, że spora część tego zboża pozostawała w Polsce i teraz mamy problem. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy są braki infrastrukturalne.

Wiadomości z regionu