Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 05 marzec 2021

Minister Zdrowia oraz wojewodowie odpowiedzialni za organizowanie, planowanie, koordynowanie i nadzór nad systemem, nie stworzyli warunków do jego sprawnego funkcjonowania – czytamy w najnowszym raporcie Najwyższej Izby Kontroli, dotyczącym funkcjonowania Państwowego Ratownictwa Medycznego w latach 2018-2019. Raport dość negatywnie ocenia wojewodę kujawsko-pomorkiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jeśli na przełomie marca i kwietnia będziemy mieli za sobą apogeum trzeciej fali, to będziemy przywracali wszystkie działalności; święta wielkanocne będą takie jak rok temu, ale być może po nich będziemy podejmowali odważniejsze decyzje luzujące obostrzenia - powiedział w czwartek szef MZ Adam Niedzielski.

Opublikowano w Magazyn

Przed tygodniem byłem świadkiem jak policjanci znoszą z ulicy młodych aktywistów, którzy zablokowali ulicę Jagiellońską, domagając się większych działań rządzących na rzecz klimatu. Nie zamierzam chwalić takiego łamania przepisów, ale nie sposób nie zauważyć, że jest to autentyczna deklaracja tożsamościowa młodego pokolenia. Mogę mieć wobec tej rewolucji politycznej duże obawy, ale nie mogę udawać, że to się nie dzieje.

Opublikowano w Regionalne

W piątek prezydenta Bydgoszczy odwiedził wicemarszałek Sejmu, jednocześnie przewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty. Spotkanie, w którym udział wzięli parlamentarzyści dotyczyło m.in. zaprezentowanego przez rząd Krajowego Programu Obudowy, a także przyszłej współpracy politycznej, bowiem Lewica w Radzie Miasta jest w koalicji z Koalicją Obywatelską i prezydentem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Elementem charakterystycznym położonej w centrum Inowrocławia ulicy Świętego Ducha stał się masywny budynek kotłowni Zakładu Energetyki Cieplnej. Budynek nie był jednak przez ostatnie 5 lat już eksploatowany. Ruszyła właśnie jego rozbiórka.

 

Opublikowano w Inowrocław

W piątek o godzinie 7 poziom Wisły na wodowskazie w Fordonie wyniósł 505 centymetrów. Stan ostrzegawczy rozpoczyna się od 530 centymetrów. W ciągu ostatniej doby wzrósł on ponad 20 centymetrów. Wysoki poziom rzeki w naszym regionie ma związek z udrożnieniem pokrywy lodowej na wysokości Płocka.

Opublikowano w Bydgoszcz

W 2016 roku w centrum Krakowa została powieszona tablica upamiętniająca ponad 6 tys. krakowian, którzy w latach 2000-2015 zmarli przedwcześnie z powodu smogu. Zazwyczaj upamiętnia się bohaterów oraz zasłużone postacie, tym razem chodziło też o to, aby skłonić do refleksji i podjąć walkę ze smogiem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

    Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

  • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

    Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu