Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 06 marzec 2021

W czwartek minęła rocznica od stwierdzenia w Polsce pierwszego pacjenta zakażonego COVID-19. Pierwsze przypadki w województwie kujawsko-pomorskim pojawiły się prawie dwa tygodnie później – dokładnie 17 marca. W gronie kilku pierwszych potwierdzonych przypadków było 5 osób znajdujących się w bydgoskich szpitalach.

Opublikowano w Bydgoszcz

Misja pod egidą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Wuhanie nie przyniosła dotąd jasnej odpowiedzi na nurtujące świat pytanie o pochodzenie koronawirusa. Amerykańskie media zarzucają Chinom ukrywanie danych. W atmosferze napięć politycznych zespół naukowców przełożył publikację wstępnego raportu.

Opublikowano w Regionalne

Do tej pory tzw. strefę czystego powietrza z zakazem wjazdu wysokoemisyjnych samochodów wprowadził Kraków. Ministerstwo Klimatu i Środowiska chce, aby w dużych miastach takie strefy były obowiązkowe – początkowo w celu wyeliminowania samochodów z silnikiem diesla i wyprodukowanych przed 2004 rokiem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przebieg trzeciej i miejmy nadzieję ostatniej fali COVID-19 zależy w 70-80% od naszych zachowań – mówił kilka dni temu Michał Sutkowski. To, że weszliśmy już w trzecią falę w kujawsko-pomorskim to już fakt – w ostatnim tygodniu zanotowaliśmy o tysiąc więcej zakażeń, wzrost wyniósł około 25%.

Opublikowano w Magazyn
sobota, 06 marzec 2021 07:49

Astoria gotowa na otwarcie

W poniedziałek – symbolicznie o godzinie 8:03 nastąpi otwarcie kompleksu nowej Astorii – dokładnie Centrum Rekreacji Astoria. Nowy basen, największy w województwie kujawsko-pomorskim będzie otwarty codziennie do godziny 22:00. Basen gotowy był już od jesieni, ale jego uruchomienie opóźniły rządowe obostrzenia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

    Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

  • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

    Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu