Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 17 marzec 2022

Były prezydent RP w latach 1990-1995, laureat pokojowej nagrody Nobla Lech Wałęsa odsłonił w czwartek w Alei Ossolińskich dąb swojego imienia – w Alei Wolności, bowiem dęby nawiązują do osób i instytucji walczących o wolność. Odsłonięto także Dąb Bydgoskiego Marca 1981 roku, czym zakończono obchody Rok Bydgoskiego Marca z okazji 40. lecia tego wydarzenia (obecnie obchodzimy 41. rocznicę tamtych wydarzeń) zapoczątkowane przed rokiem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Звертаємо Вашу увагу, що громадяни України, зокрема старшокласники, студенти та інші особи, які цікавляться науковою літературою, можуть безкоштовно користуватися ресурсами Бібліотеки Університету Казимира Великого. У будинку можна користуватися Інтернетом на комп’ютерах бібліотеки, також можна підключити власне обладнання.

Mija właśnie trzeci tydzień od rosyjskiej agresji wobec Ukrainy. Świat zachodni dąży do izolacji międzynarodowej Rosji, zaś powody jakie przedstawia Kreml, rzekome dążenie do demilitaryzacji Ukrainy, wydają się absurdalne. Warto wspomnieć, że oficjalny powód jakim Rosja uzasadnia inwazję jest inny – to rzekome ludobójstwo we wschodniej Ukrainie. Trzeba wyraźnie podkreślić, ze ten zarzut został obalony.

Opublikowano w Regionalne

Okres pandemii sprawił, ze zmieniła się struktura handlu na korzyść tej internetowej. Coraz więcej transakcji odbywa się w internecie. Niestety od czasu do czasu znajdują się nieuczciwe osoby, muszą się one liczyć z poważnymi konsekwencjami. Kruszwicy policjanci jedną z takich sytuacji kończą aktem oskarżenia.

Opublikowano w Kruszwica

Ten bardzo duży, ogromny napływ uchodźców nie powoduje przeciążenia infrastruktury szpitalnej czy w ogóle całego systemu lecznictwa – przekazał w czwartek Radiu Plus minister zdrowia Adam Niedzielski.

 

Opublikowano w Regionalne

Uchodźcy z Ukrainy zablokują onkologię? Lekarze i pacjenci alarmują! - głosi krzykliwy nagłówek na stronie internetowej portal-polski.pl, powiązany z bydgoskimi uczestnikami polityki. Głośny tytuł wykorzystujący depeszę PAP miał na celu zapewne przyciągnięcie uwagi i zwiększenie liczby kliknięć, nasz research wykazał, że jedynie ta strona internetowa zdecydowała się nad tak daleko idącą grę na emocjach. Tytuł wpisuje się jednak w najgorszy sposób w rosyjską propagandę, która skupia się na budowaniu animozji polsko-ukraińskich. Przy tej okazji warto przytoczyć czytelnikom genezę strony portal-polski.pl.

Opublikowano w Bydgoszcz

W kujawsko-pomorskim jeżeli chodzi o lokowanie uchodźców sytuacja jest w miarę dobra, wynika to przede wszystkim z tego, że nie znajdujemy się wśród tych regionów, gdzie uchodźców przyjeżdża najwięcej. Do tej pory udawało siew głównej mierze lokować przybyszów w domach mieszkańców, ten zasób jednak coraz bardziej się wyczerpuje.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 17 marzec 2022 06:49

Muzyka jest jego ,,bronią”

22 lutego nowym dyrektorem artystycznym Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej został dyrygent, maestro Mykola Diadurę, pochodzący z Ukrainy muzyk, związany do tej pory głównie z filharmonią w Kijowie. Do Polski wyjechał z Ukrainy 20 lutego, cztery dni później jego kraj zaatakowali Rosjanie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

  • Zdaniem radnych Sejmiku Województwa bez podwyżek cen egzaminów nie będzie miał kto ich przeprowadzać

    W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął stanowisko, w którym wyraża zdanie, iż Ministerstwo Infrastruktury powinno nie tylko podnieść maksymalne stawki za egzaminy na prawo jazdy, ale też ustalić ramy, aby wzrastało ono automatycznie wraz ze wzrostem przeciętnego wynagrodzenia. Miałoby to poprawić kondycję Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, ale też poprawić komfort dla zdających.

  • Wojna pokazuje jak ważne są inwestycje w infrastrukturę

    Modernizacja linii kolejowej nr 201 to kluczowa sprawa dla rozwoju Bydgoskiego Węzła Logistycznego, wpłynie ona bowiem na znaczne zwiększenie możliwości przewozowych z portów Gdyni, ale też w Gdańsku. O tym jak jest to ważne pokazuje ostatni okres, gdy ograniczenia infrastrukturalne utrudniają dostawy węgla w kraj.

Wiadomości z regionu