Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 04 kwiecień 2022

Zgodnie z zasadami, uchwalonymi przez Radę Miasta, dotyczącymi funkcjonowania Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, prawo do zgłaszania projektów oraz do głosowania mieli wszyscy bydgoszczanie, którzy ukończyli 16 rok życia. Zdaniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego takie sformułowanie narusza ustawę o samorządzie gminnym.

Opublikowano w Bydgoszcz

6, 7, 8 квітня 2022 року Консульство України в Гданську здійснить виїзні консульські обслуговування громадян України у Куявсько-Поморському воєводстві.

Президент України Володимир Зеленський відвідав місто Бучу на Київщині, де під час окупації російськими військами відбулися масові вбивства мирних жителів.

Już w pierwszym przemówieniu po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów premier Victor Orban mówił, ze przeciwko Węgrom stanęła międzynarodowa lewica, brukselscy biurokraci i prezydent Ukrainy Wołodymir Zelenski.

Opublikowano w Magazyn
poniedziałek, 04 kwiecień 2022 16:44

W regionalnych cukrowniach trwa kampania sokowa

W cukrowniach należących do Krajowej Spółki Cukrowej trwa kampania sokowa, która rozpoczęła się w marcu. W naszym województwie przerobionych będzie ponad 60 ton soku gęstego. Mowa o Kruszwicy i Nakle nad Notecią.

Opublikowano w Kruszwica

- Chcę dzisiaj podziękować polskiej firmie za perfekcyjną realizację umowy oraz pogratulować jakości tramwajów, którą doceniam nie tylko ja, ale przede wszystkim pasażerowie – podsumował w piątek burmistrz miasta Jassy w Rumuni, Mihai Chirica. Jest to wieloletni kontrakt, który ma swój początek w 2020 roku. Kontrakt został ostatecznie zrealizowany przed terminem.

Opublikowano w Bydgoszcz

14-15 maja na stadionie Zawiszy odbędzie się 1. Memoriał Wiesława Czapiewskiego, w którym udział wziąć mają wieloboiści z całego świata. Dwa tygodnie później Zawisza będzie gościć także 4. Memoriał Ireny Szewińskiej, imprezę która zdobyła już swoją markę na właściwie mapie światowej lekkiej atletyki.

Opublikowano w Sport

W sobotę i w niedzielę najlepsi akademiccy strzelcy sportowi rywalizowali na obiektach Zawiszy. W ramach Akademickich Mistrzostw Polski, zorganizowanych pod egidą Akademickiego Związku Sportowego. Na podium znalazła się reprezentacja bydgoskiego Collegium Medicum.

Opublikowano w Sport

Jeszcze przynajmniej tydzień poczekamy na poznanie oferentów, w sprawie zakupu nowych szynobusów dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Pod koniec lutego władze województwa ogłosiły przetarg na zakup 5 nowych pociągów.

Opublikowano w Regionalne

Wiceminister Rafał Weber w imieniu ministra infrastruktury zapewnił posła Jana Szopińskiego, że polski rząd będzie zabiegał o uzyskanie statusu węzła sieci bazowej TEN-T. Jest to pierwsza tak jednoznaczna deklaracja ze strony rządu. Poparcie rządu może być dość istotne dla pozytywnego finału sprawy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

  • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

    W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

    Etykiety: kolej
  • 154 mln zł to pierwsze podsumowanie Finału WOŚP

    Na koniec niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała, że udało się zebrać podczas 31. Finału ponad 154 mln i 606 tys. zł – jest to kwota o ponad 18 mln większa niż bilans zamknięcia ubiegłorocznego finału, zatem można mówić o nowym rekordzie. Oczywiście to nie koniec, bo wciąż środki spływają, trwa też jeszcze wiele aukcji, zatem na pewno ta kwota będzie ostatecznie znacznie wyższa.

Wiadomości z regionu