Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 11 sierpień 2022

Nie jest codzienną sytuacją, gdy podmioty mające jednego właściciela, decydują się na spór sądowy. Taką niecodzienną sprawą okazał się spór merytoryczny pomiędzy Bydgoskim Parkiem Przemysłowo-Technologicznym i Miejskimi Wodociągi i Kanalizacją, w temacie podziału infrastruktury wodno-kanalizacyjnej oraz kwestii odstępnego za jej przejęcie. MWiK chciałby tę infrastrukturę przejąć, spór jest jednak o wysokość odstępnego.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 12 sierpień 2022 00:19

Nieco uciążliwy remont płyty Starego Rynku

Oddana w połowie 2019 roku płyta Starego Rynku dla wielu okazała się ogromnym rozczarowaniem, a to za sprawą pojawiających się plam na kostkach. Patrząc na wcześniejsze wizualizację może pojawiać się niedosyt. Od tygodnia trwają pracę, które mają sprawić, że wizualnie wiele się poprawi, są one jednak nieco uciążliwe.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wybuch wojny na Ukrainie sprawił, że na polsko-białoruskiej granicy w Małaszewicach, gdzie biegła do tej pory główna nitka Nowego Jedwabnego Szlaku, przeładunki w pierwszym półroczu bieżącego roku spadły o 19,2% (wynika z analizy Urzędu Transportu Kolejowego). Ostatnie miesiące pokazują, że ta nitka przez Białoruś, Rosję i Kazachstan nie jest pozbawiona ryzyk, a co za tym idzie trzeba patrzeć też na alternatywne szlaki. Czy bydgoski węzeł logistyczny ma szansę być ważnym centrum w wymianie handlowej Europa-Azja, m.in. temu zagadnieniu poświęcony jest ostatni raport Nowego Bursztynowego Szlaku.

Opublikowano w Regionalne

Diia.pl — електронний документ Diia.pl, що видається громадянам України, які перетнули польсько-український кордон після 24 лютого 2022 року, — додали до каталогу дозволів на проживання. Разом із чинним проїзним документом він дає право громадянам України перетинати кордон Польщі з суботи, 23 липня 2022 року.

Spółka celowa Terminal Intermodalny Bydgoszcz-Emilianowo powołana została w 2020 roku przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, w kolejnych miesiącach mniejszościowe udziały objęło PKP SA oraz podległy bydgoskiemu ratuszowi Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny. Od pewnego czasu starania o wejście Województwa Kujawsko-Pomorskiego do tej spółki podejmuje radny wojewódzki Roman Jasiakiewicz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dziesiątki miliardów złotych Kancelaria Premiera rozdysponowała pomiędzy samorządy w ramach dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych – jedne samorządy jak np. Świekatowo w powiecie świeckim otrzymało w obu naborach ponad 5 tys. zł na mieszkańca, dla porównania Inowrocław ok. 120 zł. Ewidentnie widać, że w obu naborach do RFIS Inowrocław dostał w przeliczeniu na mieszkańca najmniej.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 11 sierpień 2022 06:25

Czwarty rok byłego wójta na ławie oskarżonych

Macieja K. we wrześniu 2017 roku odwiedzili policjanci na terenie Urzędu Gminy Białe Błota, gdzie mieścił się jego gabinet. Razem z nimi pojechał na przesłuchanie, z którego trafił bezpośrednio do aresztu. Przez kolejne miesiące przebywał w areszcie, do kierowania gminą jako wójt już nie powrócił. Do dzisiaj w jego sprawie nie zapadł wyrok.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
  • Złożono ostatni wniosek o ZRID dla drogi S10. Na pozostałych odcinkach widać opóźnienia

    W ubiegłym tygodniu firma Rubau Polska, która wygrała przetarg na budowę odcinka Toruń Zachód – Toruń Południe (węzeł autostradowy) drogi ekspresowej S10 złożyła do wojewody wniosek o wydanie ZRID. Zezwolenie Realizacji Inwestycji Drogowej to dokument kończący proces przejmowania terenu pod inwestycję, który pozwala rozpocząć fizyczne prace budowlane. Do tej pory dla żadnego z odcinków S10 Bydgoszcz-Toruń nie wydano jeszcze ZRID.

  • Temperatury w Europie rosną dwukrotnie szybciej niż globalnie

    Marzec 2024 roku był 10. miesiącem z rzędu, który pobił rekord temperatur w historii globalnych pomiarów dla danego miesiąca roku – wskazują dane Copernicus Climate Change Service (C3S). Średnia temperatura wyniosła 14,14 st. C, czyli o 0,73 st. C więcej niż średnia dla marca z lat 1991–2020. Marzec był też o 1,68 st. cieplejszy niż w okresie przedindustrialnym, do którego odnoszą się globalne cele zawarte w porozumieniu paryskim. Kolejny miesiąc z rekordem ciepła oznacza nasilone zjawiska klimatyczne, również te ekstremalne. 2023 rok był w Europie okresem rekordów w tym zakresie, m.in. największych pożarów, powodzi czy fal upałów – wynika z raportu C3S i Światowej Organizacji Meteorologicznej.

Wiadomości z regionu