Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 15 sierpień 2023

Petycją last minute można nazwać inicjatywę mieszkańców ulicy Opławieckiej, aby zgłosić modernizację ulicy Opławieckiej do Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych. Petycję podpisało do tej pory 1,8 tys. osób, do ratusza ma ona trafić w środę 16 sierpnia, tego też dnia ratusz musi złożyć wnioski do Polskiego Ładu o dofinansowanie (o tym jakie projekty dostaną środki zdecyduje Kancelaria Premiera). Mieszkańcy informują nas, że prezydent wie o ich oczekiwaniach, zatem petycja nie powinna być dla niego zaskoczeniem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jednym z głównych celów w przypadku konfliktu zbrojnego są lotniska, których bombardowanie ma utrudnić przeciwnikowi korzystanie z lotnisk, takie też były pierwsze cele Federacji Rosyjskiej rozpoczynającej agresję wobec Ukrainy. Ukraińcy muszą teraz wykorzystywać jezdnie jako pasy startowe. Nie bez powodu jednym z elementów budowania obronności jest tworzenie tzw. pasów awaryjnych. Taki znajdował się jeszcze nieco ponad dekadę pod Bydgoszczą.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

    Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

  • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

    Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu