Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: środa, 16 sierpień 2023

Od czwartku 17 sierpnia na ulicę Gdańską ponownie powrócą tramwaje linii nr: 1, 2 , 4, 6 i 10. Zostały one zawieszone z powodu budowy podziemnych zbiorników na kanalizację deszczową. Z uwagi na znaczenie Gdańskiej dla miejskiego systemu komunikacyjnego, prace związane z budową zbiornika retencyjnego pod Placem Wolności realizowane były nawet w niedziele. Zbiornik pod Placem Wolności pomieścić ma ok. 1,5 mln litrów wody.

Opublikowano w Bydgoszcz

Po samorządowcach negatywny głos dotyczący koncepcji przebiegu kolei dużych prędkości zabierają Pracodawcy Pomorza i Kujaw, największa w województwie organizacja skupiająca pracodawców - Aktualne zamierzenia spółki CPK są bardzo niekorzystne dla województwa kujawsko-pomorskiego, wręcz doprowadzają do jego marginalizacji – napisano zdecydowanie w stanowisku.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiaj obraduje Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej, według nieoficjalnych informacji Onet.pl do senatu ma kandydować prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza ma kandydować do Senatu z okręgu inowrocławskiego (obecnie ten okręg reprezentuje jego syn Krzysztof Brejza). Jeżeli te informację się potwierdzą, to będzie to na pewno dość ryzykowna, bowiem może dojść do politycznej roszady w Inowrocławiu.

Opublikowano w Inowrocław

Karol Wojtyła, późniejszy papież św. Jan Paweł II, dwukrotnie jako duszpasterz akademicki organizował spływy Brdą – w tym roku przypadnie 70. rocznica pierwszego spływu z 1953 roku. We wtorek – w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny po raz kolejny odbyła się pielgrzymka kajakowa zorganizowana przez parafię Przemienienia Pańskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Bydgoszcz od dawna jest jednym z większych ośrodków przemysłowych. Spora część aktywnych zawodowo mieszkańców tego miasta pracuje właśnie w tym sektorze. Coraz więcej osób zatrudnia się jednak w innych sektorach. Często decydują się oni na pracę zdalną. Jakie mieszkanie będzie w takim przypadku najlepszym rozwiązaniem? Na co zwrócić uwagę przy wyborze lokalu dla pracującego w trybie home office? Wyjaśniamy to w nowym artykule. 

Opublikowano w Polecane

Warte obejrzenia

« Luty 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
  • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

    Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

  • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

    Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu