Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 17 sierpień 2023

Przed wakacjami udostępniony został dość krótki fragment nowoutwardzonego bulwaru nad Brdą pomiędzy mostem Bernardyńskim i ulicą Krakowską. Władze miasta dążą, aby jak szybko będzie to możliwe zrewitalizować dalszy odcinek aż do mostu Kazimierza Wielkiego, a przy okazji także znajdującą się przy Katedrze Wyspę Świętej Barbary. Prezydent Rafał Bruski poinformował o kolejnym staraniu o środki rządowe na ten cel.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że listę wyborczą Nowej Lewicy do Sejmu otworzy dwójka obecnych posłów Krzysztof Gawkowski i Jan Szopiński, co akurat było do przewidzenia. Trzecie miejsce przypaść ma partii Razem, która jest osobnym tworem politycznym, ale również w 2019 roku działacze tej formacji kandydowali z list Nowej Lewicy. Lewica nie wystawi w naszym okręgu natomiast kandydata do Senatu RP, w ramach paktu senackiego wspólnym kandydatem opozycji będzie związany z PO senator Andrzej Kobiak.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

    Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

  • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

    Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu