Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 24 sierpień 2023

Na całym świecie w gry komputerowe grać może około 1,5 mld graczy, polski rynek gier komputerowy w 2020 roku oszacowano na 2,5 mld zł, gdy w 2018 roku było to około 2 mld, co pokazuje bardzo dynamiczny wzrost w ciągu zaledwie kilku lat. Pod koniec września bydgoska Łuczniczka będzie gościła trzecią edycję Blu Game Show, jedno z najdynamiczniej rozwijających się wydarzeń z branży gier w Polsce.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 24 sierpień 2023 20:22

Kolejne komitety prezentują swoich kandydatów

W czwartek poznaliśmy część nazwisk kandydatów Trzeciej Drogi z okręgu bydgoskiego oraz całą listę Nowej Lewicy, w której prezentacji uczestniczył wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty. W Lewicy listę otworzą – jak było do przewidzenia posłowie Krzysztof Gawkowski i Jan Szopiński, również niespodzianką specjalną nie jest otwarcie listy Trzeciej Drogi przez bydgoskiego przedsiębiorcę Norberta Pietrykowskiego, który dość mocno był akcentowany w materiałach Polski 2050.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jeszcze niby mamy okres wakacyjny, w poniedziałek Sejmik Województwa ma podjąć jednak bardzo ważną uchwałę, nad którą od kilku lat prowadzono prace – mowa o Wojewódzkim Audycie Krajobrazowym. Wstępny projekt budził sporo emocji, krytykowała go m.in. Rada Miasta Bydgoszczy, były bowiem obawy, że dość reskrykcyjne zapisy planu będą blokowały możliwość rozwoju terminalu Bydgoszcz-Emilianowo oraz blokować rozwój Bydgoskiego Parku Przemyslowo-Technologicznego.

Opublikowano w Regionalne

Prace związane z budową kanalizacji deszczowej dały popalić już niemal każdemu bydgoskiemu kierowcy, pracę przy Staszica może nie wywołują aż tak sporych utrudnień w ruchu, to internauci na grupach zarzucają zwyczajne marnotrawstwo, bowiem oddane zaledwie kilka tygodni temu kontrapasy oraz sąsiadujące z nimi linie przy okazji prac wodociągowych zostały tak zniszczone, że będzie trzeba je wykonać na nowo. To marnotrawstwo nie tylko pieniędzy, ale przede wszystkim ludzkiej pracy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

    Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

  • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

    Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu