Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 26 sierpień 2023

Problem eksportu z niektórych krajów odpadów do innych odczuwa szczególnie Polska, gdzie odnotowywany jest spory wzrost nielegalnych wysypisk. Jednym z narzędzi walki z tym zjawiskiem jest obowiązek zgłaszania przewozu odpadów odpowiednim organom. Ciężarówka wioząca odpady drogą krajową nr 25 przez kujawsko-pomorskie takiego zgłoszenia jednak nie miała.

Opublikowano w Regionalne

W czwartek Ukraińcy obchodzili swoje Święto Niepodległości, obchody tego święta odbyły się również w Bydgoszczy. Ze Starego Rynku uliczkami starówki, pod siedzibę Domu Ukraińskiego przeszedł marsz, który był wyrazem wdzięczności dla Polaków i bydgoszczan, za wspieranie Ukraińców w tym trudnym czasie.

Opublikowano w Bydgoszcz

W dniach 5-13 września w Bydgoszczy mają odbyć się drużynowe kobiece mistrzostwa świata w szachach. Impreza przyznana Bydgoszczy wiosną w dość kontrowersyjnych okolicznościach, ale jakby nie patrzeć światowa federacja FIDE w dobie wojny na Ukrainie popełnia kontrowersje na każdym kroku.

Opublikowano w Bydgoszcz

To na pewno dość niecodzienna sytuacja – dwóch mężczyzn postanowiło wynająć w Solcu Kujawskim lokal, gdzie kiedyś działał sklep monopolowy, sklepu jednak nie reaktywowali, ale w zaciszu budynku postanowili uprawiać marihuanę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

    Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

  • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

    Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu