Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 04 sierpień 2023

Jesienią ubiegłego roku we wsi Pień pod Bydgoszczą (gmina Dąbrowa Chełmińska) archeolodzy odnaleźli grób, gdzie szyję pochowanej dociskał metalowy sierp, według starych wierzeń miało to zapobiec powstaniu wampira do żywych. Pochówku dokonano w XVII wieku, co pokazuje jak długo ludzie wierzyli w zabobony. Tamto odkrycie spotkało się ze światową sławą.

Opublikowano w Bydgoszcz

Szacuje się, że połowa Polaków przynajmniej kilka dni w roku doświadcza problemów z zaśnięciem, Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, iż co trzecia dorosła osoba na świecie ma problemy z bezsennością. W szukaniu metod leczenia bezsenności służyć będzie otwarte kilka tygodni temu Centrum Pomocy Psychologicznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. O przyczynach występowania tych zaburzeń mówi pracownik Centrum zajmujący się badaniem snu dr Tadeusz Pracki.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Święto Wojska Polskiego, które przypadnie 15 sierpnia w Warszawie odbędzie się wielka defilada wojskowa, wojewodowie informują, że z tego powodu spodziewać można się wzmożonego ruchu pojazdów wojskowych, a także aktywności śmigłowców i samolotów. Główne natężenie tych ruchów przewidziane jest na najbliższy weekend – od dzisiaj 4 sierpnia do niedzieli 6 sierpnia.

Opublikowano w Regionalne

Osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności zgodnie z uchwałą Rady Miasta mogą parkować bezpłatnie na terenie strefy płatnego parkowania – wcześniej muszą uzyskać jednak z ZDMiKP identyfikator osoby niepełnosprawnej. Zdaniem Rzecznika Praw Obywatelskich, nie ujęcie tym zwolnieniem osób z niepełnosprawnościami chociażby w stopniu umiarkowanym może prowadzić do dyskryminacji i naruszenia artykułu 32 Konstytucji RP.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
  • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

    Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

  • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

    Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu