Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 06 sierpień 2023

Pod koniec lipca Rada Nadzorcza Portu Lotniczego Bydgoszcz zdecydowała, iż od 16 sierpnia funkcję prezesa przestanie pełnić były wicemarszałek województwa Edward Hartwich, który jest jednocześnie dyrektorem bydgoskiego szpitala dziecięcego. Łączenie obu funkcji budziło największe kontrowersje, bowiem w przestrzeni publicznej pojawiały się obawy, iż nie pozwoli to na pełne zaangażowanie w obu instytucjach.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zgodnie z obowiązującą uchwałą antysmogową Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego od 1 stycznia nie będzie wolno eksploatować pozaklasowych kotłów grzewczych. Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości wniósł projekt zmieniający uchwałę, aby ten termin wydłużyć do 1 stycznia, ale 2026 roku, czyli dać dodatkowe dla lata na wymianę. Radni PiS-u argumentują to niskim procentem wymiany pieców oraz skutkami wojny na Ukrainie.

Opublikowano w Regionalne

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że wraz ze środkami z promesami jakie przyznaje rząd (w oparciu o finansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego) samorządom, pojawiają się posłowie partii rządzącej z tekturowymi ,,czekami” od rządu. Ostatnio bydgoska posłanka Ewa Kozanecka postanowiła jednak pójść dalej i zaczęła wozić po regionie czeki, gdzie obok podpisu premiera pojawia się również jej podpis, jakby była wystawcą czeku, choć przecież to nie z jej prywatnych pieniędzy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
  • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

    Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

  • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

    Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu