Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 07 sierpień 2023

Przez 6 tygodni misję w Obwodzie Charkowskim, przy jednym ze szpitali pełnili Zespół Pomocy Humanitarno-Medyczny, powołany w ubiegłym roku. Wcześniej Zespół pomagał w misji ratunkowej po trzęsieniach ziemi w Turcji i w Syrii.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do poważnego karambolu doszło na trasie W-Z około godziny 16. Jak pokazuje nagranie jakie pojawiło się w internecie – rozpędzona ciężarówka przejeżdżając ulicą Kamienną przez skrzyżowanie z Gdańską z impetem wjechała w pojazdy stojące w korku. Według ustaleń policjantów kierujący ciężarówką miał kłopoty ze zdrowiem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiejsze wydanie Przeglądu zagranicznego poświęcone będzie najemnikom z grupy Wagnera, którzy po nieudanym puczu w Rosji przeniosły się na Białoruś, jak słyszymy w przekazach medialnych, znajdują się tuż przy naszej granicy. Drugim tematem będzie wciąż spory problem z narkomanią w Unii Europejskiej.

Opublikowano w Magazyn

Przedstawiciele PKP PLK wiele razy podkreślali, że koszt naprawy wyłamanego szlabanu to około 36 zł, wystarczy lekko puknąć, aby szlaban się wyłamał. Gdy istnieje ryzyko katastrofy, to nie należy nawet się nad tym zastanawiać. 21 lipca do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło w Wiecanowie w powiecie mogileńskim, gdy pojazd rolniczy wjechał na przejazd kolejowy gdy zamykały się rogatki, na filmie widzimy jak kierowca próbuje manewrować.

Opublikowano w Inowrocław

Dotacja przyznana Kujawskiemu Instytutowi Myśli Patriotycznej, który ma swoją siedzibę w gminie Białe Błota, którą ujawniliśmy przed tygodniem, spotkała się z interwencjami poselskimi. Przypomnijmy – powołana w październiku 2022 roku fundacja, która do dzisiaj nie ma żadnej strony internetowej oraz nie może się pochwalić żadnymi inicjatywami otrzymała w maju z Narodowego Instytutu Wolności 357 tys. zł dotacji. Prezesem fundacji jest Klara Lipka, która pod koniec 2022 roku została asystentką posła Tomasza Latoasa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
  • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

    Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

  • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

    Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu