Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 09 wrzesień 2023

Bydgoszcz nazywana jest dzisiaj ósmym co do wielkości miastem w Polsce, choć od ubiegłego roku jesteśmy dziewiąci za Lublinem. Jak wynika z opublikowanej przed tygodniem wieloletniej prognozy ludności – w 2060 roku populacja Bydgoszczy spaść ma do 219 tys. mieszkańców. Jak to wyglądać będzie na tle Polski?

Opublikowano w Bydgoszcz

Napisać, że trwająca kampania wyborcza wywołuje niedosyt, to tak naprawdę nie napisać nic. Od kilku dni Koalicja Obywatelska wiesza bilboardy oraz rozprzestrzenia w mediach społecznościowych wizerunek prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego jak jakiegoś czarnego charakteru z bajki lub z filmu, którym można by straszyć niegrzeczne dzieci. Czy to jest jednak poziom partii, która chce rządzić krajem? Z drugiej strony od jeszcze dłuższego czasu w szczególności na YouTube trwa zmasowana kampania strasząca Polaków, że jeżeli wygra KO to wróci wysokie bezrobocie, w żaden sposób tego merytorycznie nie uzasadniając. Liczy się krótka emocja wywołana przez mem. To jednak również kpina z inteligencji wyborców!

Opublikowano w Regionalne
sobota, 09 wrzesień 2023 13:31

Uroczystym koncertem TMMB uczciło 100-lecie

W 1923 roku założono, a właściwie reaktywowano Towarzystwo Upiększania Miasta, którego pierwszym prezesem został prezydent Bydgoszczy płk. Bernard Śliwiński, uczestnik Powstania Wielkopolskiego i wojny polsko-bolszewickiej. Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy może poszczycić się dzisiaj 100-letnią tradycją, choć jak wliczymy też korzenie związane z okresem pruskim to mówimy już o 191-letniej tradycji. W piątkowy wieczór w Filharmonii Pomorskiej odbył się uroczysty koncert urodzinowy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od środy hotel HolidayInn jest areną rywalizacji kobiecych reprezentacji szachowych, w ramach Drużynowych Mistrzostw Świata . Imprezy o tak dużej randze Bydgoszcz w szachach nie miała od kilkudziesięciu lat, cieszyć mogą nas też sukcesy Polek w pierwszych dniach, które awansowały do fazy pucharowej dzięki pokonaniu w piątek reprezentantek Stanów Zjednoczonych. Wielkim nieobecnym jest jednak prezydent FIDE Arkady Dvorkovich.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

    W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

  • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

    Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu