Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 13 maj 2024

 

W październiku zadebiutuje nowy kierunek lekarskich na Politechnice Bydgoskiej. O tym, że bydgoskie uczelnie otwierają się na medycynę świadczy też inicjatywa Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, który we współpracy z Collegium Medicum UMK utworzy kierunek związany z materiałami do zastosowań medycznych.

Opublikowano w Bydgoszcz

W związku ze zmianą prezydenta Miasta Inowrocławia, zwróciliśmy się do prezydenta Arkadiusza Fajoka, aby w ramach nowej jakości funkcjonowania Urzędu Miasta zlikwidował gazetkę ,,Nasze Miasto Inowrocław”, które nie jest prasą, a nawet jak pokazały ostatnie tygodnie, może być wykorzystywana do propagandy sukcesu władzy. Liczymy, że nowy prezydent będzie otwarty na argumenty, które nie przekonywały jego poprzednika.

Opublikowano w Inowrocław

Za niecałym miesiąc wybierzemy 720 reprezentacje blisko pół miliarda obywateli w Unii Europejskiej. Polska delegacja będzie liczyła 53 posłów. Kampania w Polsce powoli się rozpędza, chcemy jednak mówić nie tylko o Polsce i regionie, ale o wyborach w całej Europie, aby pokazać ich całościowy charakter.

Opublikowano w Regionalne

Do zobaczenia finalnego efektu inwestycji dewelperskiej nazwanej Nowym Portem, która będzie bezpośrednio oddziaływać na bulwary nad Brdą musimy jeszcze poczekać, zatem wciąż musimy nasze wyobrażenia opierać na wizualizacjach. Już jednak teraz konstrukcję wpisują się w krajobraz, a Nowy Port możemy zobaczyć nawet z tak popularnego miejsca jak Wyspa Młyńska. Już dzisiaj Nowy Port to ważny element krajobrazu centrum Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W 2001 roku 19-letnia Karolina ze wsi Trzebień udała się z bratem na dożynki do Pruszcza Pomorskiego. Dziewczyna została bawić się do nocy, do domu już nigdy nie wróciła – 16 września 2001 roku w Grabowie przypadkowy przechodzień znalazł zwłoki młodej kobiety w Wiśle. W marcu 2002 roku śledczy sprawę umorzyli, bo nie było dowodów, że doszło do popełnienia przestępstwa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na zakończonej w miniony czwartek pierwszej sesji Sejmiku Województwa radni wybrali skład komisji merytorycznych oraz dokonali wyboru prezydiów. Pozwala to nam ostatecznie podsumować jak wygląda pozycja bydgoskich radnych wojewódzkich i układ sił w nowym Sejmiku Województwa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Szkoły nie przygotowują uczniów na wejście w dorosłość. Oceny wciąż ważniejsze od kompetencji przyszłości i kreatywności

    Około 40 proc. uczniów, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy – wynika z raportu „Mogę wszystko. Co na to współcześni uczniowie?” Fundacji Teach for Poland. Obawa przed byciem tak odbieranym powoduje także, że wielu z nich nie zadaje pytań, kiedy czegoś nie wiedzą. – W konsekwencji za kilkanaście lat będziemy społeczeństwem, które będzie się bało innowacji i zmian – ocenia Katarzyna Nabrdalik, prezeska Fundacji Teach for Poland. Wielu uczniów regularnie stawia sobie cele i do nich dąży, ale często kojarzą się one z ocenami. To wyniki w nauce, a nie rozwój umiejętności, są traktowane jako wyznacznik sukcesu.

  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

Wiadomości z regionu