Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 21 maj 2024

Przed dyskusjami o mediach samorządowych, które przewijały się przez Polskę w ostatnich miesiącach chronił się do tej pory ,,Przegląd Powiatu, Miast i Gmin”. Na początku 2022 roku zastąpił on ,,Tygodnik Informacyjny Powiatu, Miast i Gmin”, który wydawała grupa medialna Polska Press. Niestety z treści ,,Przeglądu” nie wynika kto jest wydawcą, nie ma też informacji, że jest to biuletyn jakiś jednostek samorządowych – jednym słowem jeden wielki miszmasz dezorientujący czytelnika.

Opublikowano w Inowrocław

Do 2030 roku Unia Europejska postawiła dość ambitne cele dotyczące ograniczania emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Z najnowszej inwentaryzacji emisji gazów cieplarnianych dla Bydgoszczy za 2023 rok wynika, że spore postępy już zrobiliśmy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pod koniec lipca w Paryżu rozpoczną się letnie Igrzyska Olimpijskie – pełen skład uczestników jeszcze nie jest znany, okazją do zdobycia biletu do stolicy Francji będzie odbywający się niemal za miesiąc 6. Memoriał Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy oraz tydzień później rozgrywane w tym samym miejscu Mistrzostwa Polski.

Opublikowano w Sport

Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Opublikowano w Regionalne

Pozycjonowanie lokalne restauracji i kawiarni to kluczowa strategia marketingowa, która pozwala na efektywne zwiększenie widoczności Twojego biznesu w wynikach wyszukiwania Google. Dzięki odpowiednio przeprowadzonym działaniom Twoja witryna pojawi się w organicznych, czyli bezpłatnych wynikach wyszukiwania znacznie wyżej niż strony konkurencji. Sprawdź więcej informacji na ten temat!

Opublikowano w Polecane

Na początku maja zainaugurowano przeprawę promową pomiędzy Solcem Kujawskim i Czarnowem w tym roku. Poprzedni rok był delikatnie pisząc średnio udany, bo w sezonie wiosenno-jesiennym, gdy zaplanowano kursy, chyba częściej były przestoje spowodowane niskim stanem Wisły, niż prom pływał. W tym roku zaczęły się pierwsze problemy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Festiwal Piosenek Jacka Kaczmarskiego ,,Źródło wciąż bije” ma za sobą już kilka edycji, organizowany był przez ten czas w różnych miejscach, ostatnie lata to była głównie Światłownia, czyli przestrzeń kulturalna przy ulicy Świętej Trójcy. Inicjatywy Światłowni funkcjonują głównie dzięki dotacjom – gdy Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie przyznało zgodnie z oczekiwaniem 100 tys. zł dotacji na tegoroczoną, jesienią edycję oraz festiwal Kultura bez barier, to pojawił się problem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Lipiec 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Szkoły nie przygotowują uczniów na wejście w dorosłość. Oceny wciąż ważniejsze od kompetencji przyszłości i kreatywności

    Około 40 proc. uczniów, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy – wynika z raportu „Mogę wszystko. Co na to współcześni uczniowie?” Fundacji Teach for Poland. Obawa przed byciem tak odbieranym powoduje także, że wielu z nich nie zadaje pytań, kiedy czegoś nie wiedzą. – W konsekwencji za kilkanaście lat będziemy społeczeństwem, które będzie się bało innowacji i zmian – ocenia Katarzyna Nabrdalik, prezeska Fundacji Teach for Poland. Wielu uczniów regularnie stawia sobie cele i do nich dąży, ale często kojarzą się one z ocenami. To wyniki w nauce, a nie rozwój umiejętności, są traktowane jako wyznacznik sukcesu.

  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

Wiadomości z regionu