Inowrocławskie hejty – afera uderza rykoszetem w Zjednoczoną Prawicę

Od kilkunastu dni TVP Info prezentuje kolejne przecieki ze sprawy jaką prowadzi gdańska prokuratura w związku z tzw. aferą fakturową w inowrocławskim ratuszu. Materiały TVP Info uderzały w wiarygodność posła Krzysztofa Brejzy i jego ojca Ryszarda, prezydenta Inowrocławia. Ostatnio do innych zeznań dotarła natomiast telewizja TVN24, tym razem okazuje się, że hejt przeciwko Brejzie tworzyli też politycy obozu Zjednoczonej Prawicy.

Z materiałów TVP Info wynika, że poseł Krzysztof Brejza, miał w ratuszu rządzonym przez swojego ojca stworzyć ,,wydział nienawiści” (taka nazwa pojawia się w materiałach), który miał się zajmować ogólnie mówiąc hejtowniem przeciwników politycznych. Na antenie TVP stałym komentatorem tej sprawy jest Ireneusz Stachowiak, kandydat z listy PiS-u do Sejmu, a przez wiele lat zastępca prezydenta Brejzy. Stachowiak wysnuł hipotezę, że poseł Krzysztof Brejza mógł stać za profilem na Facebook-u ,,Zła zmiana”, na którym obrażano w wyborach samorządowych polityków związanych z obozem Zjednoczonej Prawicy m.in. w Bydgoszczy, we Włocławku czy w Koronowie.

 

Prawica też miała hejtować

Telewizja TVN24 natomiast poinformowała, że dotarła do treści jakie umieszczane były na tajnej grupie w komunikatorze WhatsApp, którą zarządzać miał Ireneusz Stachowiak. Służyć miała ona koordynacji hejtu przeciwko prezydentowi Brejzie i posłowi Brejzie. Stachowiak pytany o tę grupę stwierdził, że jest to ,,kuchnia polityczna”.

 

Portal Inianie

Dzisiaj TVP Info opisuje, że Kujawskie Centrum Kultury, jednostka podległa ratuszowi, utworzyła portal informacyjny, który miał służyć propagandzie. Pojawia się też wątek z byłym radnym Jackiem Olechem, który był zaatakowany w jednej publikacji tego portalu, który ostatecznie wniósł pozew przeciwko prezydentowi Brejzie i sprawę tę wygrał. Dzisiaj portale prawicowe prezentują to jako szokujące ustalenia.

 

Nasi stali czytelnicy mogą się trochę zaśmiać w tym momencie, bowiem nie raz pisaliśmy przecież o wątpliwościach związanych z pisaniem artykułów przez osoby będące w podległości służbowe wobec prezydenta miasta. Przez lata nie było to dla TVP wielkim problemem. W okresie, gdy powstawał portal ,,Inianie”, a także próbował uderzać w radnego Olecha, zastępcą prezydenta była Ireneusz Stachowiak.