Jesteś tutaj: HomeRegion

Regionalne (1905)

Niezbędnik wyborczy (5)

W dniu 16 listopada wybierzemy prezydentów miast, burmistrzów i wójtów; radnych gminnych oraz powiatowych oraz 33 radnych Sejmiku. Chcąc ułatwić Państwu udział w tych wyborach, prezentować będziemy w tej zakładce szczegółowe listy wyborcze.

Kandydaci na prezydenta Inowrocławia

Prezentujemy alfabetycznie nazwiska kandydatów na funkcję prezydenta Inowrocławi ...

Więcej

Czy się stoi czy się leży – zawsze kasa się należy

Napisane przez sobota, 25 marzec 2017 15:26

Powiedzenie kojarzą się z okresem PRL ma szansę znowu stać się popularne, w Unii Europejskiej coraz głośniejsze stają się głosy dotyczące ustanowienia dochodu bezwarunkowego, czyli jakiejś kwoty, która należeć będzie każdemu obywatelowi niezależnie od tego czy pracuje czy nic nie robi. Na polski grunt pomysł ten wchodzi za sprawą partii Razem – czy rozpocznie on na polskiej lewicy wyścig na to kto obieca więcej?

Będą ostrzejsze kary za jazdę pod wpływem alkoholu

Napisane przez czwartek, 23 marzec 2017 12:03

Najprawdopodobniej dzisiaj posłowie uchwalą nowelizację kodeksu karnego w zakresie zaostrzenia kar za przestępstwa w ruchu drogowym. Zakłada się przede wszystkim ustalenie minimalnych kar, które mają skuteczniej wykluczyć pijanych kierowców.

Rząd Beaty Szydło przyjął długoletni program rewitalizacji dróg wodnych, który zakłada przeznaczenie w długiej perspektywie ponad 31 mld zł na kaskadyzację Wisły. Dzisiaj Wisła jest bowiem zdaniem ekspertów nieżeglowna. Urzędowi Marszałkowskiemu w Toruniu to nie przeszkadza, bowiem przed realizacją jakichkolwiek inwestycji na Wiśle zorganizowany zostanie rejs barki z kontenerami.

Samorządowcy tworzą Komitet Protestacyjny

Napisane przez niedziela, 19 marzec 2017 19:25

W czwartek w Warszawie odbyło się forum samorządowe, które było wyrazem sprzeciwu wobec dyskredytowania przez partię rządzącą dorobku samorządowe ostatnich 27 lat. Uczestniczyło w tym wydarzeniu niespełna 1,5 tys. osób, w tym prezydenci Bydgoszczy i Inowrocławia. Spotkanie zorganizowano pod hasłem ,,Nie ma wolności bez samorządności”.

Międzynarodowa organizacja przeciwna kaskadyzacji Wisły

Napisane przez sobota, 18 marzec 2017 16:03

World Wide Fund for Nature jedna z najbardziej popularnych na świecie organizacji ekologicznych uważa, że podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę konwencji AGN jako skutkującą zniszczeniem Wisły. WWF Poland stoi na stanowisku, iż lepszym rozwiązaniem będzie wspieranie transportu kolejowego.

PKP: Wspólny bilet jeszcze w tym roku

Napisane przez czwartek, 16 marzec 2017 13:15

Dość odważną zapowiedź złożył nowy prezes spółki PKP SA Krzysztof Marmiński, który zadeklarował wejście do kanałów sprzedaży wspólnego biletu jeszcze w bieżącym roku. Jeżeli jego zapowiedzi wejdą w życie będziemy mieli do czynienia z rewolucyjną zmianą na polskiej kolei.

Rozmawiali o przygotowanej reformie służby zdrowia

Napisane przez wtorek, 14 marzec 2017 22:33

We wtorek w Bydgoszczy gościł kolejny przedstawiciel rządu – podsekretarz stanu w ministerstwie zdrowia Piotr Gryza. Powodem jego wizyty w kujawsko-pomorskim była przygotowywana przez PiS reforma zdrowia – zakładająca wprowadzenie tzw. sieci szpitali. Minister Gryza starał się rozwiać wątpliwości przedstawicieli placówek ochrony zdrowia w regionie.

Wizja komunikacyjna rządu na rok 2030

Napisane przez wtorek, 14 marzec 2017 10:29

Kilka tygodni temu bez większego rozgłosu została opublikowana opracowana przez Ministerstwo Rozwoju - Strategia Odpowiedniego Rozwoju, czyli możemy powiedzieć tzw. Plan Morawieckiego po konsultacjach społecznych. Dokument ten pokazuje jak ma wyglądać sieć autostrad i dróg ekspresowych, linii kolejowych oraz dróg wodnych w 2030 roku. Jednoznacznie wskazana jest w niej chociażby lokalizacja węzła intermodalnego w województwie kujawsko-pomorskim.

Minister rolnictwa gościł na Kujawach

Napisane przez poniedziałek, 13 marzec 2017 17:28

W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się dzisiaj konferencja poświęcona rozwojowi terenów wiejskich. Gościł na niej minister Krzysztof Jurgiel, który uważa, że ostatni rok był bardzo dobrym okresem dla polskiej wsi o czym świadczyć ma rekordowa wartość eksportu zagranicznego. Konferencja miała służyć również wypracowaniu strategii dla rozwoju kujawsko-pomorskiego rolnictwa.

Przed wyruszeniem w podróż sprawdź rozkład jazdy

Napisane przez niedziela, 12 marzec 2017 13:23

Dzisiaj PKP PLK wprowadza cykliczną marcową korektę rozkładów jazdy pociągów. W przypadku połączeń realizowanych na terenie kujawsko-pomorskiego nie pojawiły się znaczące zmiany. Może dochodzić natomiast do drobnych korekt dotyczących godziny odjazdu pociągu, dlatego też przed udaniem się w podróż zachęcamy do zapoznania się z aktualnym rozkładem jazdy – chociażby poprzez przeglądarkę internetową.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Kosma Złotowski

Radio Maryja o działaniach posła do Parlamentu Europejskiego Kosmy Złotowskiego:

Jedyną grupą, która naprawdę straci na tych przepisach, będą przestrzegające prawa małe i średnie firmy, które często funkcjonują na granicy opłacalności. Odebranie im jednolitego narzędzia, które pozwala im konkurować na rynku europejskim, to ich faktyczna likwidacjazaznaczył Kosma Złotowski.

 

Więcej o sprawie przeczytać można pod tym linkiem

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.