Jesteś tutaj: HomeRegion

Regionalne (1984)

Niezbędnik wyborczy (5)

W dniu 16 listopada wybierzemy prezydentów miast, burmistrzów i wójtów; radnych gminnych oraz powiatowych oraz 33 radnych Sejmiku. Chcąc ułatwić Państwu udział w tych wyborach, prezentować będziemy w tej zakładce szczegółowe listy wyborcze.

Kandydaci na prezydenta Inowrocławia

Prezentujemy alfabetycznie nazwiska kandydatów na funkcję prezydenta Inowrocławi ...

Więcej

Prymas apeluje do polityków o pohamowanie emocji

Napisane przez środa, 19 lipiec 2017 21:45

W ostatnich dniach temperatura sporu politycznego oraz wzajemna niechęć pomiędzy politykami na tyle eskalowała, iż pojawia się coraz więcej głosów, iż jest to sytuacja niekorzystna dla Polski. Dochodzi bowiem do wyrazistych podziałów wśród Polaków. Głos w tej sprawie zabrał Prymas Polski abp. Wojciech Polak.

S-10 dopiero na liście rezerwowej!

Napisane przez środa, 19 lipiec 2017 14:45

Wszystko wskazuje na to, że budowa odcinka Bydgoszcz- Toruń drogi ekspresowej S-10 nie rozpocznie się w najbliższych latach. Po dokonaniu przez Radę Ministrów priorytetyzacji inwestycji drogowych, wskazany odcinek nie znalazł się w puli inwestycji znajdujących się limicie finansowym, który wynosi 135 mld zł. Mówiąc krótko – S-10 znalazła się na liście rezerwowej i może być realizowana dopiero w II połowie lat 20-tych.

Czy była próba wymiany Bogdanowicza?

Napisane przez środa, 19 lipiec 2017 10:11

W województwie raczej nikt z polityków partii rządzącej pozycji wojewody Mikołaja Bogdanowicza nie kwestionuje, a przynajmniej nie dzieje się to przy wiedzy opinii publicznej. Od naszego informatora dowiadujemy się jednak, że temat zmiany wojewody kujawsko-pomorsiego pojawił się w bliskim zapleczu premier Beaty Szydło.

Podwyżki akcyzy na benzynę nie będzie

Napisane przez wtorek, 18 lipiec 2017 10:22

O wycofaniu się Prawa i Sprawiedliwości z ustawy, dość gorąco komentowanej w ostatnim tygodniu, poinformował za pośrednictwem Polskiej Agencji Prasowej prezes tej partii Jarosław Kaczyński. Rząd będzie pieniędzy na Fundusz Dróg Samorządowych szukał w inny sposób, ale jak tłumaczył Kaczyński, na pewno nie będzie to dodatkowa danina płacona przez obywateli.

Minister Błaszczak w naszym województwie

Napisane przez sobota, 15 lipiec 2017 16:17

Polska jest oazą bezpieczeństwa – mówił w trakcie obchodów Święta Policji w Chełmie minister Mariusz Błaszczak. Wizyta szefa MSWiA w naszym województwie miała na celu podziękowanie funkcjonariuszom Policji oraz uhonorowanie najbardziej zasłużonych policjantów z kujawsko-pomorskiego.

Razem w Polskę – to nazwa biletu weekendowego, wspólnego przewoźników PKP Intercity i POLREGIO (dawne Przewozy Regionalne). Posiadacze tego biletu będą mogli w dany weekend odbyć nieograniczoną liczbę podróży pociągami obu przewoźników, co może się okazać doskonałą ofertą na wakacje.

Bydgoska delegatura UOKiK otrzymała ważne zadanie

Napisane przez czwartek, 13 lipiec 2017 13:30

Od wczoraj obowiązuje nowa ustawa o przeciwdziałaniu wykorzystywania przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi. Główną rolę w przeciwdziałaniu patologicznym zjawiskom odgrywać będzie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Rolę wiodącą w kraju odgrywać będzie delegatura UOKiK w Bydgoszczy.

Czy benzyna podrożeje?

Napisane przez poniedziałek, 10 lipiec 2017 22:24

To pytanie dzisiaj jest jednym z najczęściej zadawanych. Opozycja twierdzi, że już wkrótce będziemy płacić o 25 groszy więcej na litrze paliwa – tak przynajmniej ma wynikać z nowego poselskiego projektu ustawy. Podwyżka ta zyskała już nawet nieoficjalną nazwę ,,Program Paliwo Plus”.

Od godziny 14:00 w poniedziałek (10 lipca) na terenie województwa kujawsko-pomorskiego będzie obowiązywał I poziom zagrożenia hydrologicznego. Wystąpić mogą gwałtowne deszcze, burze, możliwy jest również grad. Prędkość wiatru może osiągnąć 90 km/h.

Wiele osób nazywa wczorajsze publiczne wystąpienie prezydenta Stanów Zjednoczonych w Warszawie za historyczne. Było na pewno dużo o historii polski oraz wpływu Polaków w kształtowanie dziejów obecnie najsilniejszego światowego mocarstwa. Są opinie wskazujące, iż dzięki Donaldowi Trumpowi o burzliwych losach Polski, ale też wielkim bohaterstwie Polaków usłyszał świat.

Komentarze

Warte obejrzenia

Kosma Złotowski

W niedzielę 18 czerwca w biegu maratońskim, który odbył się we flamandzkim Breendonk wziął udział pan Krzysztof Kowalski z Kruszyna Krajeńskiego. Oprócz udziału w maratonie pan Krzysztof wspólnie z żoną znaleźli również czas na zwiedzanie Brukseli, w tym także na wizytę w siedzibie Parlamentu Europejskiego.

Czytaj więcej

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.