Jesteś tutaj: HomeRegion

Regionalne (1948)

Niezbędnik wyborczy (5)

W dniu 16 listopada wybierzemy prezydentów miast, burmistrzów i wójtów; radnych gminnych oraz powiatowych oraz 33 radnych Sejmiku. Chcąc ułatwić Państwu udział w tych wyborach, prezentować będziemy w tej zakładce szczegółowe listy wyborcze.

Kandydaci na prezydenta Inowrocławia

Prezentujemy alfabetycznie nazwiska kandydatów na funkcję prezydenta Inowrocławi ...

Więcej

Czy kujawsko-pomorskie finanse wychodzą ,,spod kreski"?

Napisane przez poniedziałek, 29 maj 2017 10:54

Przed uchwaleniem budżetu województwa na rok 2016 Regionalna Izba Obrachunkowa ostrzegała o dość niskiej granicy do dopuszczalnego zadłużemia samorządu. Ostatecznie udało się w ubiegłym roku uzyskać nadwyżkę, która zaskoczyła nawet radnych koalicji. Dzisiaj Sejmik Województwa udzielił absolutorium marszałkowi i Zarządowi Województwa za rok 2016. Zdaniem opozycji - dobry wynik finansowy zawdzięczamy obcięciu inwestycji.

W jakim wieku są kujawsko-pomorscy radni?

Napisane przez czwartek, 25 maj 2017 21:50

W sobotę przypada Dzień Samorządu Terytorialnego – z tej okazji Główny Urząd Statystyczny przygotował ciekawe zestawienia statystyczne dotyczące samorządów w województwie kujawsko-pomorskim. Jaki przedział wiekowy jest najmocniej reprezentowany wśród radnych wszystkich szczebli? Jaki zaś procent stanowią młodzi radni? Odpowiedzi na te pytania znajdą się poniżej.

Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego zatwierdzając raport w sprawie realizacji Strategii Rozwoju Województwa, dokonał jednoznacznie oceny rządowej Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju, którą ocenił negatywnie. Powodem jest zbyt niska ranga Torunia na kolejowej mapie Polski.

W czwartek w Łodzi odbywał się sejmik sejmików. Pierwszy, można powiedzieć historyczny, zjazd radnych wojewódzkich z całej Polski, których zjechało się niespełna pół tysiąca. Jeżeli chodzi już jednak o szukanie konkluzji ze zjazdu, to nie byli oni jednomyślni. Pojawiły się zarzuty, iż był to zjazd upolityczniony.

Turystyczny obraz województwa kujawsko-pomorskiego

Napisane przez sobota, 20 maj 2017 00:44

Z roku na rok w województwie kujawsko-pomorskim przybywa turystów. Kilka dni temu Główny Urząd Statystyczny przedstawił dane za rok 2016, które pozwalają zobrazować dynamikę przyrostu turystów w oparciu o informację o liczbie udzielonych noclegów. Nie ma bowiem narzędzi, które pozwoliłyby oszacować kilkugodzinnych wizyt w danym mieście.

Droga do Polski wiodła przez Rzym

Napisane przez piątek, 19 maj 2017 00:16

19 maja 1944 roku zakończyła się bitwa pod Monte Cassino; dzień wcześniej 2 Korpus Polski zajął klasztor wywieszając na nim polską flagę. Monte Casinno zapisało kolejny chwalebny rozdział w dziejach polskiego oręża, ale jednocześnie jest to historia tragiczna, bowiem polscy żołnierze przelewali krew za wolność swojej Ojczyzny, a tego nie przyszło im szybko zaznać.

Dzisiaj świętują muzealnicy

Napisane przez czwartek, 18 maj 2017 00:12

Od 1977 roku dzień 18 maja obchodzony jest jak Międzynarodowy Dzień Muzeów. Od kilku lat w łączności z tą datą organizowana jest Europejska Noc Muzeów, która w Bydgoszczy obchodzona będzie w sobotę (20 maja). Hasło przewodnie dla całej Europy to - Muzea i kontrowersja. Wypowiedzieć niewypowiedziane w muzeach.

Bruski i Brejza będą mogli kandydować

Napisane przez wtorek, 16 maj 2017 08:35

Prawo i Sprawiedliwość nadal chce ograniczyć maksymalną liczbę kadencji dla organów pełniących funkcję jednoosobowo, ale nowe regulacje nie będą działać wstecz. Oznacza to, że obecni prezydenci Bydgoszczy i Inowrocławia oraz wielu samorządowców z regionu nie będzie miało zablokowanej drogi do reelekcji.

W weekend w stolicy Chin odbywał się ważny szczyt Nowego Jedwabnego Szlaku – inicjatywy ,,Jeden Pas Jeden Szlak”, która ma jeszcze sprawniej skomunikować Chiny z Europą. Ważną rolę w tej inicjatywie odgrywać ma Polska, co daje nadzieje na duże projekty infrastrukturalne również w naszym regionie. Polskę w Pekinie reprezentowała premier Beata Szydło.

W swoim liście kierowanym do wiernych polscy biskupi starają się wyjaśnić przesłanie objawień fatimskich, które miały miejsce w 1917 roku od dnia 13 maja – dzisiaj przypada zatem setna rocznica pierwszego objawienia. Hierarchowie kościelni wskazują, że są dwie drogi do zbawienia dla świata – jedna pełna cierpienia. Od ludzi ma zależeć którą zdecydują się pójść.

Komentarze

Warte obejrzenia

Kosma Złotowski

Radio Maryja o działaniach posła do Parlamentu Europejskiego Kosmy Złotowskiego:

Jedyną grupą, która naprawdę straci na tych przepisach, będą przestrzegające prawa małe i średnie firmy, które często funkcjonują na granicy opłacalności. Odebranie im jednolitego narzędzia, które pozwala im konkurować na rynku europejskim, to ich faktyczna likwidacjazaznaczył Kosma Złotowski.

 

Więcej o sprawie przeczytać można pod tym linkiem

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.