Rok: 2014

Wpis

Wszystkie umowy podpisane

Po południu kujawsko-pomorski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia poinformował nas, że wszystkie przychodnie podpisały umowy na rok 2015. Oznacza to, że nie ma zagrożenia dostępu do podstawowej opieki zdrowotnej po nowym roku.

Wpis

Na Nowy Rok

 Drodzy czytelnicy Portalu Kujawskiego. Za kilka godzin pożegnamy rok 2014 i rozpoczniemy nową kartę w historii jaką będzie rok 2015. Z tej okazji kieruje wobec Państwa serdeczne życzenia, aby ten Nowy Rok był lepszy od poprzedniego i przyniósł wiele pozytywnych informacji.

Wpis

Rok 2014 w filmowym skrócie

Już niedługo pożegnamy rok 2014 i przywitamy Nowy Rok 2015. Przygotowaliśmy z tej okazji 6-minutowe podsumowanie kończącego się roku, na którym przypominamy to co najbardziej utkwiło nam w pamięci.

Wpis

Radni radzili nad współpracą międzynarodową miasta

We wtorek Rada Miasta Bydgoszczy przyjęła sprawozdanie o prowadzonej przez miasto współpracy zagranicznej z miastami partnerskimi, ale też nie tylko, gdyż jak nasi czytelnicy doskonale wiedzą, dość dużo dzieje się w Bydgoszczy także w kwestii relacji polsko-węgierskich. Opozycja miała dużo wątpliwości co do sposobu napisania tego dokumentu.

Wpis

Solidarność pisze List Otwarty do premier Kopacz w sprawie ,,Solino”

Przewodniczący Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ ,,Solidarność” z siedzibą w Katowicach Kazimierz Grajcarek wystosował do premier rządu Ewy Kopacz List Otwarty, w którym wyraża swoje niezadowolenie wobec sytuacji jaka panuje w Inowrocławskich Kopalniach Soli ,,Solino” i braku właściwej reakcji w tej sprawie ze strony władz państwowych.

Wpis

Problemy z kontraktami NFZ. Czy od stycznia będą zamknięte przychodnie?

Końcówka roku przyzwyczaiła nas tradycyjnie do zamieszania wokół kontraktów Narodowego Funduszu Zdrowia z przychodniami. Minister Zdrowia Bartosz Arłukowicz uważa, że część lekarzy wyżej od dobra pacjentów stawia prywatne interesy, dlatego chce wyłudzić dodatkowe miliardy poprzez szantaż. Z kolei przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia Tomasz Latos wzywa ministerstwo do pilnego podjęcia rozmów z lekarzami.

Wpis

Łowiń stanie się oficjalnie Łowinem

Tradycją administracyjną w Polsce stało się, że w dniu 1 stycznia dochodzi do zmian administracyjnych o które wnioskują samorządowcy lub mieszkańcy. W gminie Pruszcz w powiecie świeckim za kilka godzin dojdzie formalnie do zmiany nazwy wsi Łowiń na Łowin.

Wpis

Pseudo turystyczna strona na celowniku służb prezydenta

Od kilku dni bydgoscy internauci oburzają się na treści strony internetowej, która rzekomo ma promować walory Bydgoszczy, a w swoich treściach może przynieść efekt odwrotny, czyli zniechęcający turystów. Treści te dotarły już nawet do prezydenta Rafała Bruskiego.

Wpis

Ostatnie godziny bytu Szarlejskich Hubów

Leżąca w gminie wiejskiej Inowrocław osada Szarlejskie Hub,y w momencie, gdy będziemy świętować Nowy Rok przestanie administracyjnie istnieć, choć praktycznie nie funkcjonuje od przełomu XIX i XX wieku.

Wpis

W Radzie Miasta zmiany: Andrzej Kaczmarek objął mandat

Uroczyste ślubowanie przed bydgoskimi radnymi złożył Andrzej Kaczmarek, wieloletni dyrektor zespołu szkół na Czyżkówku. Objął on mandat po rezygnacji posłanki Grażyny Ciemniak. Na tym jednak nie koniec zmian w składzie osobowym Rady Miasta Bydgoszczy.