Rok: 2015

Wpis

Filmowe podsumowanie roku 2015 na Kujawach

Dobiega końca rok 2015 i zanim na dobre rozpoczniemy Nowy Rok – polecamy przygotowane przez nas filmowe podsumowanie, najciekawszych wydarzeń ostatnich dwunastu miesięcy.     [iframe width=”419″ height=”236″ src=”https://www.youtube.com/embed/_MYeG3ibDC4″ frameborder=”0″ allowfullscreen ]

Wpis

Zebrano ponad 110 tys. podpisów za Uniwersytetem Medycznym

Poseł Zbigniew Pawłowicz na podpisy oczekiwał będzie jeszcze w poniedziałek, ale już dzisiaj można mówić o pewnej nadwyżce wobec wymaganego 100 tys. podpisów, pod obywatelskim projektem ustawy, który ma ustanowić Uniwersytet Medyczny w Bydgoszczy. Na chwilę obecną zebrano już ponad 110 tys. podpisów.

Wpis

Tapety w mieszkaniach przeżywają drugą młodość

W czasach PRL niezbyt piękne tapety swoiście ozdabiały praktycznie każde mieszkanie. Skromny wybór powodował, że w co czwartym mieszkaniu można było spotkać niemal identyczny wzór. Na początku lat 90-tych zdecydowanie wybierano więc malowanie zamiast tapetowania. Teraz tapety wracają w nowym wydaniu, i jak widać, ze zdwojoną siłą.

Wpis

Powstał etat związany z obsługą portalu biegowego

W internecie funkcjonuje mało znana strona internetowa – aktywna.bydgoszcz.pl, która poświęcona jest głównie tematyce biegów organizowanych na terenie Bydgoszczy. Wśród biegaczy ma zapewne swoją popularność. Urząd Miasta Bydgoszczy przeprowadza konkurs na obsadę stanowiska poświęconemu temu serwisowi internetowemu.

Wpis

Związkowcy chcą audytu w Solino

Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność przy Inowrocławskich Kopalniach Soli ,,Solino” wnioskuje do Ministra Skarbu Państwa oraz nowego prezesa PKN Orlen o przeprowadzenie audytu. Do czasu wykonania rzetelnego audytu, związkowcy otrzymują wstrzymania wszystkich ważnych decyzji zarządu.

Wpis

Formalnie odrzucono poprawki opozycji. Bydgoszcz ma budżet na rok 2016

Radnym Prawa i Sprawiedliwości nie udało się przeforsować zapisów w budżecie miasta, które pozwoliłyby opracować studium inwestycyjne dla Szybkiej Kolei Miejskiej. Dwójka radnych SLD walczyła natomiast o modernizację stadionu Polonii, rajców zadowoliły ustne deklarację zastępcy prezydenta Iwony Waszkiewicz.

Wpis

Przedstawiciel PESA przeprasza bydgoskich radnych

Do 15 stycznia Bydgoszcz ma odebrać od PESA wszystkie zamówione tramwaje, które mają być już gotowe do eksploatacji. Pozwolić ma to na uruchomienie linii tramwajowej do Fordonu od 16 stycznia. Prezes spółki Tramwaj Fordon uważa, że nie ma na dzisiaj zagrożenia, dla dotacji unijnej, ale nikt nie jest tego zagwarantować.