Zdecydowana większość uczestników niedzielnego referendum opowiedziała się za jednomandatowymi okręgami wyborczymi oraz przeciwko utrzymaniu dotychczasowej formy finansowania partii politycznych. Referendum nie może zostać jednak uznane za ważne, gdyż wzięło w nim zaledwie 2,3 mln Polaków, czyli frekwencja wyniosła 7,8%. Dla uznania referendum za ważne konieczna byłaby frekwencja na poziomie 50%.
Z uczestników głosowania referendalnego 1,8 mln opowiedziało się za wprowadzeniem w wyborach do Sejmu jednomandatowych okręgów wyborczych, przy niecałych 0,5 mln sprzeciwu. Za JOW było zatem 78,7% głosujących. W naszym województwie JOW poparło ponad 88 tys. osób (78,8%).
Przeciwko utrzymaniu dotychczasowej formy finansowania partii politycznych opowiedziało się ponad 82% głosujących, czyli ponad 1,92 mln. Nieco ponad 404 tys. osób było przeciwnego zdania. W kujawsko-pomorskim za zmianą zasad finansowania polityków było ponad 93 tys. głosujących (ok. 83%).
W przypadku trzeciego pytania dotyczącego rozstrzygania wątpliwości podatkowych na korzyść podatnika 94,5% głosujących opowiedziało się za takim rozwiązaniem – prawie 2,2 mln osób.
Frekwencja w kujawsko-pomorskim była nieco niższa niż w skali kraju i wyniosła 7,02%.