Rok: 2016

Wpis

Żebyśmy w nowy rok patrzeli z nadzieją

Czytelnikom Portalu Kujawskiego życzymy udanego Sylwestra oraz dobrego Nowego Roku 2017. Żeby był on udany zarówno od strony materialnej, ale również niósł wiele pozytywnych emocji w sferze, którą nazwiemy duchową – żebyśmy wielokrotnie w tym nowym roku byli dumni z Polski i naszych małych ojczyzn.

Wpis

To był dla Bydgoszczy rok wielu jubileuszy

Rok 2016 powoli staje się już historią. Musimy sobie powiedzieć, że był to pod względem jubileuszy rok wyjątkowy. Stąd też miało miejsce wiele uroczystości jubileuszowych, w których mogliśmy znaleźć pewną głębię duchową. Najważniejszy był oczywiście jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski.

Wpis

Zobacz jak Bydgoszcz promuje spot imprezy pod egidą UEFA

Jednym z ważniejszych wydarzeń sportowych w roku 2017 w Polsce będzie turniej finałowy UEFA U-21 Championships. Jednym z miast gospodarzy będzie Bydgoszcz. Polski Związek Piłki Nożnej opublikował spot promujący miasta gospodarzy tej imprezy.

Wpis

Jak wygląda religijność mieszkańców województwa w statystyce?

Z najnowszego badania GUS wynika, że w 2015 roku aż 94,2% Polaków deklarowało przynależność do któregoś z kościołów lub związków wyznaniowych. Przy czym tylko 80,1% uważa się za osoby wierzące lub głęboko wierzące. Ten odsetek różni się w zależności od regionów. Jak wygląda sytuacja w kujawsko-pomorskim?

Wpis

Rady osiedlowe uważają, że zachodnia część Bydgoszczy jest zaniedbana

Przed środową sesją Rady Miasta Bydgoszczy mieszkańcy Miedzynia upominali się o basen. Dzisiaj jak usłyszeliśmy na wspólnej konferencji prasowej kilku rad osiedlowych, o basenie mało kto marzy, bowiem od wielu lat mieszkańcy nie mogą się doprosić tak podstawowej kwestii jak budowy dróg. Oczekiwania mieszkańców wspiera grupa rad osiedlowych ponad podziałami politycznymi.

Wpis

Funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej patrolują ulice

Na bydgoskich ulicach spotkać można mieszane patrole tworzone przez funkcjonariuszy Policji i Żandarmerii Wojskowej. Uczestnictwo formacji wojskowych w patrolowaniu ulic jest znaczącym wsparciem dla funkcjonariuszy bydgoskiej prewencji. Wspólne patrole trwać będą do połowy stycznia.