Na 13 lutego Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego zapowiedziało otwarcie wystawy prezentującej odkrycia archeologiczne z pierwszych dni stycznia. Znaleziony skarb poddawany jest obecnie zabiegom konserwatorskim, które jeszcze przez jakiś czas potrwają, stąd też początkowo duża część eksponatów będzie do zobaczenia w stanie ,,surowym”.
Wystawa zostanie otwarta o godzinie 14:00 w Europejskim Centrum Pieniądza na Wyspie Młyńskiej. Dopiero po zakończeniu prac konserwatorskich, będzie można zorganizować wystawę stałą.
Kosztowności znalezione w Katedrze schowane zostały najprawdopodobniej w drewnianej skrzyni z metalowymi okuciami – drewno się nie zachowało. Najstarsza moneta pochodzi z 1570 roku – to dukat węgierski, a najmłodsza – z 1652 roku. Wiele monet pochodzi ze Zjednoczonych Prowincji Niderlandzkich. Ale są też inne. To m. in. dwudukaty bite w Gdańsku, dukat bity w Poznaniu i w Toruniu, monety pochodzące z Austrii, ale także monety tureckie. Wśród znalezionych przedmiotów są m. in. pierścienie, obrączki, wisiory, naszywki, w większości złote czy wysadzane kamieniami. Są także paciorki i dewocjonalia. W sumie – ponad 480 złotych monet i 200 artefaktów.