Rok: 2023

Wpis

Trwają intensywne przygotowania do Orszaku Trzech Króli

To będzie już po raz 11. w Bydgoszczy – w najbliższą sobotę przypada Święto Objawienia Pańskiego, nazwane popularnie Trzema Królami na pamiątkę oddania pokłonu narodzonemu Jezusowi Chrystusowi przez trzech mędrców ze wschodu, niektórzy mówią, że byli to też władcy, stąd też nawiązanie do króli. Przez Polskę przejdzie tego dnia kilkaset orszaków, bydgoski zaliczany co roku...

Wpis

Samorządowcy zachęcają, aby nie strzelać w Sylwestra

Noc sylwestrowa to trudny czas dla zwierząt, które odczuwają ogromny stres gdy strzelają fajerwerki. W ostatnich latach coraz więcej się o tym mówi, przez co wzrasta świadomość społeczna, w świetle prawa można jednak co najwyżej apelować do mieszkańców. Z takimi apelami wyszły do swoich mieszkańców władze Bydgoszczy i Inowrocławia.

Wpis

Archidiecezja Gnieźnieńsko-Bydgoska – czyli o śmiałej wizji Andrzej Szwalbe

Dzisiaj przypada ostatni dzień Roku Andrzej Szwalbe w Bydgoszczy, oficjalne obchody ograniczały się głównie do koncertów, mało było jednak prezentowanych myśli Andrzeja Szwalbe, który można rzecz prowadził Bydgoszcz z prowincjonalnej do metropolitalnej. Na naszych łamach ukazało się sporo myśli mistrza Szwalbe, dzisiaj chcemy ten rok zakończyć rozważaniami o Archiecezji Gnieźnieńsko-Bydgoskiej.

Wpis

PKP Intercity chcę w przyszłym roku przewieść ponad 70 mln pasażerów

Do końca listopada 2023 roku PKP Intercity przewiózł 62 mln pasażerów. To już zapowiada najlepszy roczny wynik w historii przewoźnika. Spółka szacuje, że do końca roku z jej usług skorzysta łącznie 67 mln osób. Na dobre wyniki wpływają rozbudowana siatka połączeń, nowoczesny tabor i kanały sprzedaży. – W 2024 roku chcemy przekroczyć magiczną barierę 70...

Wpis

Po siedmiu latach zamyka się Kraftodajnia

Ten rok dla miłośników piwa kraftowego nie był w Bydgoszczy dobry, nie tak dawno informowaliśmy o zamknięciu się browaru Osowa Góra, dzisiaj po raz ostatni otwarta będzie natomiast Kraftodajnia przy Placu Kościeleckim. Pokazuje to, że ekonomicznie nie są to zbyt dobre czasy dla piwa kraftowego.

Wpis

Prezydent Bydgoszczy przeciwny zmianie przebiegu drogi ekspresowej S10

Czarną polewkę od prezydenta Rafała Bruskiego dostali aktywiści, którzy chcą zmienić przebieg drogi ekspresowej S10 na odcinku Emilianowo – Solec Kujawski. Zdaniem prezydenta Bydgoszczy zmiana przebiegu oznacza odsunięcie inwestycji w czasie,a tym straty materialne dla gospodarki Bydgoszczy oraz kolejne ofiary na drodze, z tego też powodu, prezydent do postulatów odnosi się negatywnie.

Wpis

Przegląd Zagraniczny: Podsumowujemy 2023 rok

Na dzisiaj przygotowaliśmy wydanie specjalne Przeglądu Zagranicznego, ostatniego w 2023 roku, w którym chcemy przypomnieć najważniejsze tematy, które prezentowaliśmy od lutego, gdy ukazał się pierwszy odcinek. Jest to nieco dłuższe wydanie, ale na pewno warto poświęcić te kilkanaście minut.

Wpis

Wymiana parkometrów ze sporym opóźnieniem

Bydgoscy kierowcy od dawna czekają na możliwość zapłacenia za parkowanie w strefie kartą, bowiem konieczność wrzucania odliczonych monet odbiega od standardów dzisiejszych czasów. Ratusz również czeka na parkometry, bowiem bez decyzja o poszerzeniu strefy podjęta przez radnych w 2019 roku jest głównie na papierze. Wiceprezydent Kozłowicz wierzy, że pojawienie się w całej strefie parkometrów może...